Latvijā
Politika

FOTO, VIDEO. Iepretim Bastejkalnam sāk pulcēties novadu reformas pretinieki1


Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novada pašvaldību pārstāvji pulcējas pie Pulvertorņa, lai dotos protesta gājienā uz Saeimas namu.
Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novada pašvaldību pārstāvji pulcējas pie Pulvertorņa, lai dotos protesta gājienā uz Saeimas namu.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Šorīt pirms plkst.9 Rīgā, 1991.gada barikāžu laukumā, kas atrodas starp Bastejkalnu un Pulvertorni, sāka pulcēties ar plānoto administratīvi teritoriālo reformu neapmierinātie, novēroja aģentūra LETA.

Kā pirmie uz protestu ieradušies aptuveni 60 Rūjienas novada iedzīvotāji kopā ar savas domes priekšsēdētāju Gunti Gladkinu (Vidzemes partija).

Protesta dalībniekiem līdzi ir gan sava novada karogs, gan plakāti. Uz viena no tiem ir sauklis “Pret Rūjienas un Naukšēnu novada apvienošanu”. Pret plānotajām izmaiņām esot parakstījušies 3058 cilvēki.

Pie Saeimas iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu

Gladkins aģentūrai LETA sacīja, ka valsts simtgadē ir atjaunota no 1991.gada barikāžu laukuma redzamā ģerboņu siena, uz kuras attēloti 2009.gadā Latvijā izveidoto administratīvo teritoriju ģerboņi, un negribētos tagad šo sienu pārkrāsot.

Drīz vien protesta akcijai pievienojās arī cilvēki no citiem novadiem. Daudzi tika atvesti ar autobusiem. Starp protestētājiem ir arī Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (LZS) ar sava novada iedzīvotājiem.

Protesta akcijā aģentūra LETA novēroja arī Salacgrīvas, Kandavas un Alsungas novadu pārstāvjus. Piemēram, aptuveni 80 kandavieši uz protestu ieradušies ar novadu ģerboņu plakātiem rokās. Viņu vidū ir gan pašvaldības iestādēs strādājošie, gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji.

Kopā ar Alsungas novada iedzīvotājiem protestē arī vietējās domes vadītāja Daiga Kalniņa.

Dažiem atnākušajiem līdzi ir tautas mūzikas instrumenti, tai skaitā dūdas. Plakāti vēsta “Suiti nepadodas” un “Labi dzīvot Alsungas novadā”. Pie Kara muzeja pulcējās arī “Suitu sievas” savos tradicionālajos tērpos.

Pēc sapulcēšanās 1991.gada barikāžu laukumā reģionālās reformas pretinieki sāka doties uz Saeimu, kur viņi pieteikta “tautas sapulce”. Tās mērķis ir paust neapmierinātību ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerēto un valdībā jau atbalstīto administratīvi teritoriālo reformu, aģentūru LETA informēja Latvijas Zaļās partijas pārstāve Līga Bulmeistere.

Protesta akcija notiek vienā dienā ar veselības aprūpes jomas darbinieku piketu, kurā viņi iestājas pret mediķu atalgojuma palielināšanu mazāk apmērā nekā iepriekš solīts.

Saistītie raksti

Protestētāji no Alsungas novada arī padomājuši par otra piketa dalībniekiem – viņi mediķiem atveduši maizes klaipu un zeķes, lai būtu spēks cīnīties.

Kā ziņots, VARAM izstrādātais likumprojekts paredz reģionālās reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā.

LA.LV Aptauja

Vai būtu jāaptur VARAM ministra Jura Pūces piedāvāto pašvaldību teritoriālo reformu?

  • Jā, tūliņ pat!
  • Nē, atbalstu šo reformu.
  • Nezinu, jo īsti neredzu jēgu šai reformai...
  • Grūti pateikt - lai Saeimā lemj!

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
VID avioreisu pasažieriem lidostā “Rīga” konstatē, iespējams, noziedzīgi iegūtu skaidru naudu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan skaitlis, cik dārgi maksās virzība uz “zaļāku” Latviju 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Klimata politika ir Latvijas iespēja celt labklājību
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Ieva Ēvalde
Latvijā
“Kurš ir vainīgs, par to lai spriež tiesa.” Kā saslima Siguldas bērni – vai patiesība ir noskaidrota?
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās tiešām būs auksts. Laika ziņu veidotājs Toms Bricis par ziemu
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Hitlera cilindrs 50 tūkstošu eiro vērts
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
VID avioreisu pasažieriem lidostā “Rīga” konstatē, iespējams, noziedzīgi iegūtu skaidru naudu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima saīsina Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu
23 minūtes