×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Iepriecina tuvākie, apbēdina politiķi


Gata Šļūkas karikatūraGata Šļūkas karikatūra

Palīdz nelaimē
Daudzi lasītāji rakstīja par cilvēkiem, kas viņiem nesavtīgi palīdzējuši. Priekuļu novada iedzīvotāja Vija Vārna īpaši uzsvēra kāda gados jauna uzņēmēja labos darbus – kādai ģimenei uzņēmējs, neprasot atlīdzību, palīdzējis pilnībā atjaunot nodegušo māju.

 

Pensionēta skolotāja Mirdza Tīma atzīst: “Manā dzīvē ir apstiprinājies latviešu teiciens, ka īstu draugu iepazīst tikai nelaimē.” Pērn viņai smagā brīdī palīdzējuši mazbērni un kaimiņi. Savukārt pensionāre Aina Baumane priecājas, ka ir cilvēki, kas, neskatoties uz savu sirmo vecumu, spēj daudz darīt sabiedrības labā. Viens no tādiem ir Jānis Blūms Nīgrandē, kas enerģiski strādā un ziedo, piemēram, uzcēlis pieminekli represētajiem nīgrandiešiem.

 

Salaspilietis Māris Zēbergs raksta, ka gan morālu, gan materiālu atbalstu pēc pārciestas operācijas saņēmis no bijušajiem skolasbiedriem un darba kolēģiem. Arī Egons Fridrihsons Ogrē raksta, ka ir virkne cilvēku, kas viņu pērn iepriecinājuši, sniedzot palīdzīgu roku. “Esmu 86 gadus vecs pensionārs. Daudz palīdz bijušie darbabiedri, kas ir jaunāki. Piemēram, Juris Sarma jau teju 20 gadus mani apgādā ar laikrakstiem, palīdz ar malku, par to visu neprasot atlīdzību.” Viņš atgādina, ka dots devējam atdodas, un cer, ka valstī būs daudz vairāk tādu cilvēku, kas nesavtīgi spēs palīdzēt. Tā kā pats izjutis atbalstu, viņu skumdina politiķi, kas televīzijā izsakās, ka latvieši ir skaudīga tauta. “Tā nudien nav,” pārliecināts E. Fridrihsons. Valiju Bakovsku Aknīstē pērn iepriecinājusi kāda zemnieku ģimene – tā sniedz pamatīgu atbalstu pensionārei. Rūjienas novadā dzīvojošais Uldis Zuments priecājas, ka viņa dēls ar savu atvasi palīdzēja veikt mājās remontu.

Citi lasītāji gan saskārušies ar atteikumu palīdzēt viņiem smagā brīdī.

Vārkavas novada iedzīvotājs Eduards Valainis vīlies cilvēkos, kuriem iepriekš palīdzēts, bet kuri tagad par savu palīdzību prasot neadekvāti lielu samaksu. Baušķeniece Ilga Ruķele arī vīlusies līdzcilvēkos – aizejošais gads bijis pārdzīvojumiem bagāts – vīru piemeklējusi smaga nelaime, nācies taisīt operāciju, kam bija nepieciešama arī nauda. Pazīstamiem cilvēkiem, arī Saeimas deputātiem, lūgusi ziedot vai aizdot, bet dzirdīgas ausis nav atradusi. Vien bērni un mazbērni palīdzējuši. “Lielu pateicību esmu parādā profesoram Romānam Lācim un viņa kolēģiem, kas izglāba vīra dzīvību, pārstādot asinsvadus.” Ārsti labu darījuši arī Rihardam Brūnam, kas ir pateicīgs Paula Stradiņa klīnikas acu ārstēm par viņam veikto operāciju.

Savukārt rīdziniece Māra Hlibova bēdājas par tiem cilvēkiem, kas invalīdiem un veciem ļaudīm sabiedriskajā transportā nedod sēdvietu. Viņa ir otrās grupas invalīde, bet bieži vien spiesta braukt, stāvot kājās.

 

Vīlušies pašvaldības darbiniekos

Pensionāri Ilgu Dāmi Smiltenē pērn īpaši iepriecinājuši bijušie kursabiedri un jaunieši, kas palīdzējuši saimniecībā. Bet vilties likusi pagasta vadība, kas nevarot kundzei palīdzēt – lapu kaudzes visās vietās stāvot nenovāktas, veciem ļaudīm nepalīdzot ar gāzes balonu piegādi. Apbēdinājusi pašvaldībā strādājošo attieksme, aizcērtot durvis ar vārdiem, ka ar viņu neviens nerunāšot. V. Bakovska Aknīstē savukārt ir neapmierināta, ka viņas pagasta vadībā ir par daudz darbinieku, tādēļ dažādi maksājumi tiekot mākslīgi palielināti, lai viņiem varētu izmaksāt algu.

Tikmēr Anna Tumpule Kuldīgas novadā priecājas par novada vadītāju Ingu Bērziņu: “Lai viņa ir tikpat taisnīga kā līdz šim! Arī Gudenieku pagasta pārvaldes vadītājai Dainai Bērendei vēlu labu veselību.”

 

Mājsaimniece Gunta Krūmiņa Smiltenes novadā pikta uz sociālā dienesta darbiniekiem, kas palīdzību mēdz atteikt ”cilvēkiem, kam tā akūti nepieciešama, daudz biežāk palīdzības lūdzēju vidū ir ļaudis, kam mājās notiek uzdzīve, turklāt ar viņiem kopā dzīvo bērni”.

 

Tikmēr Naukšēnu novada iedzīvotāju Induli Krūmiņu pārsteigusi sava novada pašvaldības vadība un sociālais dienests, kas seniorus atcerējušies 18. novembra svētkos un viņus apdāvinājuši.

 

Politiķi gan priecē, gan apbēdina

Politiķi pērn lasītājus gan iepriecinājuši, gan likuši vilties. Pensionāre B. Beča gandarīta, ka Valdis Zatlers uzdrošinājies ierosināt Saeimas atlaišanu. Bet Jāni Pakārkli eksprezidents Valdis Zatlers sarūgtinājis, jo uzsācis draudzību ar “Saskaņas centru”. Tikmēr talseniece Anna Liepiņa tic Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, kas veiksmīgi vada valdību. Priekuļu novada iedzīvotāja Vija Vārna ir pamatīgi vīlusies Nilā Ušakovā, kurš parakstījies par krievu valodu kā otru valsts valodu.

 

Nes Latvijas vārdu pasaulē

Daudz lasītāju gandarīti, ka Latvijas vārds labā nozīmē izskan pasaulē, par ko jāpateicas māksliniekiem, sportistiem un citu profesiju pārstāvjiem. J. Pakārklis: “Mani iepriecinājuši mazbērni, kas kļuvuši sabiedrībā zināmi ar saviem darbiem, – Ainārs Ančevskis (aktieris), Līga Ančevska (komponiste) un Dace Pakārkle (diriģente).” Pensionāri Veroniku Eihentāli Daugavpils novadā īpaši iepriecinājuši sportisti Ineta Radēviča un brāļi Dukuri ar saviem sasniegumiem. Labus rezultātus viņa gaida arī no citiem sportistiem, īpaši tiem, kas piedalīsies Londonas olimpiskajās spēlēs. Arī J. Biezo Ķekavā iepriecinājuši brāļi Dukuri ar saviem sasniegumiem. Tāpat viņš gandarīts par Jāņa Vanaga uzstāšanos 28. decembrī un Visvalda Lāča atbildēm intervijā “Latvijas Avīzē” pagājušā gada 16. decembra numurā.

 

Gada cilvēki – tuvinieki

Mūsu lasītāju ikdienu ietekmējis arī lielais aizbraukušo tautiešu skaits. Vārkavas novada iedzīvotājam E. Valainim daļa tuvu cilvēku devušies prom no Latvijas. Viņš gan ir optimists un cer, ka nākotnē viņi atgriezīsies, bet tikmēr nezaudēs saikni ar Latviju. Tādēļ E. Valainis gandarīts, ka viņam nav pazuduši sakari ar cilvēkiem, kas devušies strādāt uz ārzemēm. Pērn visskaistākos mirkļus Neretas novada iedzīvotājai Monikai Pavlovičai sagādājusi meita – tikusi ārpus Latvijas robežām. Skotijā viņa apmeklējusi meitu, kas lasītājai dāvājusi šo ceļojumu. “Protams, arī pārējā ģimene sniegusi daudz pozitīvu mirkļu,” piebilst Pavlovičas kundze.

 

Tikmēr talseniece A. Liepiņa priecājas, ka viņas dēls, neskatoties uz grūtībām Latvijā, negrasās doties meklēt laimi ārzemēs – viņš esot apņēmības pilns cīnīties savā dzimtenē. “Ja cilvēkam ir laba veselība, tad ir jābūt apmierinātam ar visu. Man nekā nav par daudz, bet nekā arī netrūkst,” norāda lasītāja.

 

Par gada cilvēkiem mūsu lasītāji saukuši arī kaimiņus vai bērnus, mazbērnus. Biruta Liepa Cēsīs priecājas par pirmā mazbērna piedzimšanu, arī Alsviķu pagasta iedzīvotājas Litas Simsones meitas ģimenē piedzimis dēls. “Priecājos, ka Latvijā pērn daudzās ģimenēs piedzimuši trīnīši,” piebilst lasītāja. A. Tumpuli Kuldīgas novadā laimīgu pērn darījuši mazbērni, kuri visu gadu bijuši mīļi, laipni izturējušies pret vecmāmiņu, turklāt labi mācījušies.

 

Pirmdien, 16. janvārī, publicēsim apkopojumu, ko lasītāji sagaida no šī gada.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+