×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Iepriekš drošības pārbaužu dēļ slēgtais “Maxima” veikals Madonā ir atvērts

Foto - LETAFoto - LETA

Veikals "Maxima"

Klientu un darbinieku drošības dēļ vakar pēc ugunsdzēsības signalizācijas ieslēgšanās uz laiku slēgtais “Maxima” veikals Madonā, Rūpniecības ielā, patlaban ir atvērts, biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprina SIA “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris.

Viņš norāda, ka eksperti Madonas veikalā ir veikuši signalizācijas sistēmas apsekošanu un novērsuši traucējumus. “Attiecīgi esam saņēmuši apliecinājumu no uzņēmuma, kas apkalpo ugunsdzēsības signalizācijas sistēmu, ka tā ir darba kārtībā un veikals darbu ir atsācis.”

Kā ziņots, vakar pēc plkst.17 “Maxima” veikalā ieslēdzās signalizācija, veikala apsardzes darbinieki nekavējoties sāka cilvēku evakuāciju un tika izsaukta ugunsdzēsēju brigāde. Pēc veikala telpu pārbaudes ugunsdzēsēju pārstāvji nekonstatēja sadūmojumu vai citas ugunsgrēka pazīmes.

“Tomēr, rūpējoties par klientu un darbinieku drošību, nolēmām veikt papildu pārbaudi šajā veikalā, un līdz tālāku apstākļu noskaidrošanai tas tika slēgts. Patlaban veikalā strādā eksperti, kuri veic pārbaudi un apseko ugunsdzēsības signalizācijas sistēmu,” atzīmēja Beseris.

Jau vēstīts, ka patlaban norisinās veikalu ķēdes “Maxima” drošības instrukciju un tajās paredzēto procesu detalizēts audits, kura veikšanai kompānija “Maxima Latvija” ir piesaistījusi neatkarīgus ekspertus.

Taču patlaban, kamēr tiek auditēta līdzšinējā drošības instrukcija, situācijās, kad kādā veikalā nostrādā ugunsdzēsības trauksme, klienti un darbinieki no “Maxima” veikalu telpām tiek nekavējoties evakuēti, informēja Beseris.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis neizslēdza iespēju, ka Zolitūdes traģēdijas kontekstā varētu tikt ierosināts kriminālprocess par cilvēku neevakuēšanu brīdī, kad skanējusi signalizācija.

“Pašreiz tāda kriminālprocesa nav. Bet tas neizslēdz, ka varētu būt,” žurnālistiem pēc Ķuža un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacīja policijas priekšnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+