×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Vai jāsedz iepriekšējā īpašnieka parāds


Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Es 2012. gada jūlijā iegādājos dzīvokli. Tagad mājas pārvaldniece ir izrakstījusi rēķinu par elektrības patēriņu kāpņu telpā, un tajā redzams iepriekšējā īpašnieka parāds kopš 2010. gada. Pārvaldniece vēlas, lai to samaksāju, bet man tajā laikā ar šo dzīvokli nebija nekāda sakara. Vai parāds par tolaik patērēto elektrību attiecas uz mani?”
 Krista Ventspilī

Dīvaini, ka apsaimniekotājs tikai tagad iekasē naudu, lai norēķinātos par mājas koplietošanas elektrību četru gadu laikā. Kā zināms, maksājumi par elektroenerģiju jāveic katru mēnesi. Ja tas nav izdarīts, “Latvenergo” parasti rīkojas ātri – atsūta pāris brīdinājumu un pēc tam elektrību atslēdz.

Jūs, būdama dzīvokļa īpašniece, varat prasīt, lai mājas apsaimniekotājs parāda samaksātos rēķinus, un noskaidrot, kad ir veikts pēdējais maksājums, līdz kādam skaitītāja rādījumam samaksāts un vai ir parāds. Uzņēmums “Latvenergo” dzīvokļu īpašniekiem šādu informāciju diemžēl nesniedz. Ja mājas apsaimniekotājs četrus gadus nav maksājis par koplietošanas elektrību, tā ir viņa nolaidība.

Ja esat pārliecinājusies, ka rēķins par mājas koplietošanas elektrību ir pamatots, jums sava daļa par to jāmaksā tikai kopš dzīvokļa nonākšanas jūsu īpašumā. Par iepriekšējo laiku apsaimniekotājs maksu var mēģināt piedzīt no dzīvokļa bijušā īpašnieka, bet diez vai tas ir iespējams. Pašlaik likums diemžēl atļauj pārdot dzīvokli, nesamaksājot parādus par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+