Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
6. augusts, 2014
Drukāt

Iepriekšējā medību sezonā nomedīti 22 700 ūdensputnu

mezpiles2

2013./2014. gada medību sezonā mednieki kopā nomedīja 22,7 tūkstošus ūdensputnu, informēja Valsts meža dienestā.

No kopējā nomedīto putnu skaita visvairāk nomedīts meža pīļu – 20 tūkstoši.

Vienlaikus dienests norāda – lai varētu iegūt vēl labāku priekšstatu par ūdensputnu populācijas stāvokli, izvērtēt to un, ja nepieciešams, plānot pasākumus stāvokļa uzlabošanai, nepieciešama iespējami plaša informācija, tāpēc mednieki tiek aicināti līdzdarboties nomedīto ūdensputnu monitoringā, aizpildot īpašu, šim nolūkam domātu anketu un sniedzot sīkākas ziņas par nomedītajiem ūdensputniem.

Jau ziņots, ka ūdensputnu medību sezona tiks atklāta 9.augustā plkst.16.

Ūdensputnu medības sezonas sākumā – no 9. augusta līdz 14. septembrim, būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim katru dienu. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti arī citi medību termiņi.

Medniekiem pirms došanās uz medību vietu ieteicams ne tikai atkārtot medību drošības noteikumu prasības, bet arī painteresēties par konkrētās medību platības tiesisko statusu un ierobežojumiem tās izmantošanai ūdensputnu medībās, atgādina dienests.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.9
Alūksne +2.6
Daugavpils +2.4
Saldus +3
Liepāja +5.1
Jelgava +3
Ventspils +4.4
Limbaži +2
Madona +1
Rēzekne +3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+