Sports
Citi sporta veidi

Ieradās karaliski – ar sarkano paklāju! 16

Foto – LETA, kolāža – la.lv

Daudz līdzjutēju lidostā Rīga emocionālā gaisotnē pirmdienas vakarā sagaidīja “French Open” sensāciju Aļonu Ostapenko, apberot viņu ar ziediem, vēsta LTV.

Tenisiste Aļona Ostapenko ir pelnījusi Trīs zvaigžņu ordeni, par izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska sacīto Latvijas Radio otrdienas rītā vēsta LETA. “Ceru, ka Latvijas Tenisa savienība vērsīsies Ordeņa kapitulā, bet Izglītības un zinātnes ministrijai tiks prasīts atzinums,” teica ministrs.

Vaicāts, vai profesionālajiem sportistiem no valsts puses tiešām būtu jāpiešķir prēmijas, ministrs atgādināja par boksera Maira Brieža panākumiem, kas no valsts puses tika atalgoti ar naudas balvu 28 458 eiro apmērā. Jautāts, vai tagad visus pakārtosim Briedim, ministrs teica, ka nē, bet, viņaprāt, Ostapenko ir “tiešām godam nesusi Latvijas vārdu pasaulē”.

“Jūs tikai redzēsiet, kā turpmāk uzplauks teniss. Tie tomēr ir īpaši panākumi un sasniegumi. Varbūt naudas balva būs simboliska un neliela, tomēr valstij ir jāpateicas par pašaizliedzīgo darbu,” pauda Šadurskis.

Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē. Par panākumu Ostapenko nopelnīja divus miljonus eiro.

Ostapenko šonedēļ iecerējusi atpūsties, bet nākamais turnīrs Latvijas sportistei būs pēc divām nedēļām Īstbornā, kas risinās nedēļu pirms prestižā Vimbldonas čempionāta.

Saistītie raksti

Pirmdienas vakarā sportiste atgriezās mājās. Par godu Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko sensacionālajai uzvarai Francijas atklātajā tenisa čempionātā šodien tiek rīkota preses konference.

Galerijas nosaukums

LA.lv