×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Ieradīsies jaunais nuncijs (1)

Kintana_6

21. un 22. aprīlī Latviju pirmo reizi apmeklēs jaunais Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Pedro Lopess Kintana (attēlā). Otrajās Lieldienās, 21. aprīlī, plkst. 18.30 viņš vadīs dievkalpojumu Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē. 
22. aprīlī plānota apustuliskā nuncija akreditācijas vizīte un tikšanās ar valsts amatpersonām.

Savulaik ordinācijas sakramentu saņēmis no pāvesta Jāņa Pāvila II rokām, arhibīskaps Pedro Lopess Kintana nesen intervijā Vatikāna radio atcerējās šo nozīmīgo dzīves brīdi: “Jā, patiešām, man bija tā laime, un domāju, ka esmu no tiem nedaudzajiem, kuriem ir bijusi šī privilēģija saņemt ordinācijas sakramentu šeit, Romā, Svētā Pētera bazilikā, no svētā Jāņa Pāvila II rokām gandrīz pašā viņa pontifikāta sākumā.”

P. Lopess Kintana dzimis 1953. gada 27. jūlijā Barbastro Spānijā. 1980. gadā viņš kļuva par priesteri un kalpoja Santjago de Kompostela arhidiecēzē Spānijā. Pēc tam Itālijā beidza kanonisko tiesību studijas un 1984. gadā sāka kalpojumu Svētā Krēsla diplomātiskajā korpusā. Viņš darbojās apustuliskajās nunciatūrās Madagaskarā, Filipīnās, Indijā un arī Vatikāna Valsts sekretariāta vispārējo lietu nodaļā.

No 2003. gada Lopess Kintana kalpoja par apustulisko nunciju Indijā un Nepālā. 2009. gadā pāvests Benedikts XVI viņu nominēja par apustulisko nunciju Kanādā, kur Kintana kalpoja līdz 2013. gada septembra beigām. Pašlaik Svēto Krēslu Kanādā pārstāv arhibīskaps Luidži Bonaci, kurš iepriekš kalpoja Baltijas valstīs.

V. E. Pedro Lopess Kintana runā itāliešu, angļu, franču, portugāļu un spāņu valodā.

Apustuliskā nuncija rezidences vieta ir Viļņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Spāņi nāk. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+