×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Ierados Latvijā un mācīšos latviešu valodu (4)

Foto - Dainis BusmanisFoto - Dainis Busmanis

Juka Rislaki

Jūrmalnieks Juka Rislaki  raksta: “Somu zinātnieki izpētījuši, ka vecākais teikums, kas līdz mūsdienām saglabājies somu valodā, ir no 15. gadsimta sākuma, un to Turku bīskaps iemācījis vācu svētceļotājam. Mūsdienu valodā tas skanētu latviski tā: “Es labprāt gribētu runāt somiski, bet neprotu.” Tātad jau tolaik svešiniekam nācās paskaidrot somiem, kāpēc viņš nespēj runāt somu valodā. Man ienāca prātā, ka Latvijā visi varētu iemācīties vismaz vienu teikumu latviski, ko likt lietā vajadzīgā gadījumā: “Es dzīvoju Latvijā jau kopš (piemēram) 1948. gada, bet diemžēl nerunāju latviski.” Savulaik, kad strādāju par žurnālistu Somijā, bieži intervēju bēgļus, kas bija ieradušies no dažādām valstīm. Pēc savas pieredzes zinu, ka daudzi no bēgļiem tūlīt apgūs vismaz šo teikumu: pagājušā nedēļā ierados Latvijā un tagad mācos latviešu valodu.”

Andrejs Lucāns Burtniekos: “Pēdējā laika notikumi ar Āfrikas un Āzijas bēgļiem un attieksme pret šo problēmu ir vēl viens demokrātijas, cilvēktiesību un suverenitātes nepareizas izpratnes piemērs. Piesaucot demokrātiju, cilvēktiesības un suverenitāti, faktiski tiek radīti un veicināti nosacījumi atšķirīgu civilizāciju sadursmei. Pārsteidzoši, ka ES institūciju domāšanu pareizās sliedēs nespēj ievirzīt pat imigrantu radītās postošās problēmas vairākās lielajās un turīgajās ES valstīs.

Latvijas likumdevēji un vadītāji, piekrītot uzņemt bēgļus, gļēvi un bailīgi piesaucot solidaritātes principu un biedējot ar iespējamu ES finansējuma samazināšanu un mūsu gaisa telpā patrulējošo iznīcinātāju atsaukšanu, parāda nacionālās pašapziņas trūkumu un nekompetenci reālās situācijas vērtēšanā. Latviešu tautas un Latvijas valsts tiesību, nacionālās pašapziņas, kultūras, morāles un ģimenes degradācija, parazītisms, nepareizas rīcības pasludināšana par pareizu, labklājības un izklaižu pacelšana uz “Eiropas vērtību” pjedestāla ir ievadījušas Eiropas tautas, tostarp latviešu tautu pašiznīcināšanās beigu cēlienā. Vai mūsu varas elite to nejūt?”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Soms var teikt, ko viņš vēlas teikt. Realitātē ir tā, ka katrs latvietis bez īpašas apmācības spēs pateikt. vai kāds to valodu prot, vai neprot. Un vispār – runa jau nav par integrēšanu – tikai par patvēruma piešķiršanu dažiem, kas tam kvalificējas, uz laiku, pēc tam būs jādodas mājās.

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Juka Rislaki pilnīgi pareizi raksta par valodas mācīšanos, bet šoreiz “Palmas zaru” gribu atdot senioram Andrejam Lucānam. Zemnieks Burtniekos redz daudz, daudz tālāk par Latvijas un ES politiķiem un varnešiem. Musulmaņu un citu svešu ticību, bet tieši uz ticību balstās katras tautas mentalitāte, pasaules uztvere, tradīcijas un sapratne par labo un ļauno, ļaužu masveida ieplūšana Latvijā, zemē, kas savā dzīvesveidā ir balstīta uz kristietību, konkrēti uz luterticību (protams, protams, izņemot katoļticīgo Latgali) pilnībā un ātri sagraus mūsu dzīvesveidu un dzīves telpu. Es noteikti negribu dzīvot blakus cilvēkiem, kuru sievas staigā maisos, bet vīriem ir duncis aiz jostas. Negribu tādu valsti, kur katrs kaut kāda izdomāta Allāha idejas aizstāvības vārdā tev ar tuteni var pārgriezt rīkli vieglāk kā Ķekavas cālim un justies, ka izdarījis vissvētāko darbu!
    Mums jau pareizticīgie ar savām grēku izpirkšanas tradīcijām ir panākuši to, ka 10 baušļi viņiem ir tikai drukāts papīrītis. Galvenais indulgencē ir masīvs krusts kaklā, svecīte un ziedojums dievnamam, un tu atkal esi tik šķīsts kā rīta rasa.

    • Nevajag miljono reizi citēt Lutera propagandēto dezinformāciju par indulgencēm. Katoļu Baznīcā NEKAD grēku piedošanu nav bijis OFICIĀLI (praksē, kā vienmēr, reizēm notika pārpratumi) iespējams nopirkt par naudu. To ir teicis arī virsluterānis Vanags. Indulgences iegāde PĒC GRĒKU IZSŪDZĒŠANAS UN PIEDOŠANAS bija grēcinieka gandarīšanas akts, kas atkarībā no viņa dvēseles stāvokļa samazināja LAICĪGO sodu.

  3. Tervetuloa!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+