Dabā
Zaļā dzīvošana

Ieraudzīja arī čūskērgli. Zināmi acīgākie putnu vērotāji Latvijā0

Foto: LETA

Sestdien, 15. septembrī, Latvijā 7. reizi notikušajās ikgadējās starptautiskajās putnu vērošanas sacensībās “Latvijas valsts mežu putnu rallijs 2018” visas komandas kopā novēroja 131 putnu sugas.

Sacensībās uzvarēja komanda “TTTŠ” – Gaidis Grandāns, Uģis Piterāns, Edgars Laucis, Ivars Brediks, kas reģistrēja 105 putnu sugas. Sacensībās piedalījās 5 putnu vērotāju un ornitologu komandas no Latvijas un Lietuvas.

Komanda “TTTŠ” novēroja arī čūskērgli (Circaetus gallicus) un ieguva atzinību par interesantākā putna novērojumu sacensību laikā.

Komanda “Saldus izlase” (Māris Jaunzemis, Valts Jaunzemis, Ainars Mankus, Jānis Jansons) ieguva atzinību par sacensību norises atraktīvu atspoguļošanu sociālajos tīklos.

Sacensības šoruden notika Vidzemes rietumu daļā. Sacensību laikā, kas 15. septembrī ilga 14 stundas no plkst. 4 līdz plkst. 18, komandas ar pašu izvēlētiem pārvietošanās līdzekļiem pēc pašu izvēlēta maršruta apsekoja sacensību teritoriju, Latvijas putnu sarakstā vizuāli un audiāli fiksējot noteiktās putnu sugas un pasugas, ievērojot nosacījumu, ka sacensību sarakstā fiksējamās sugas vai pasugas putns jānosaka vismaz trīs komandas dalībniekiem.

Komandās bija trīs līdz četri dalībnieki. Sacensību tiesneši bija pieredzējuši putnu pazinēji Valdis Roze, Kārlis Millers un Kaspars Funts.

LA.lv