×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Ierēdņi kavē smagi slimam jaunietim steidzami nepieciešamo ārstēšanos

lietus.jpg

Jau trīs mēnešus Veselības ministrijas Nacionālais veselības dienests kavējas izmaksāt valsts garantēto palīdzību 21 gadu vecajam Mārcim, kuram nesen konstatēts ļaundabīgs audzējs, svētdien vakarā ziņoTV3 raidījums “Nekā Personīga”.

Mārcim atklāta fibrosarkoma, kas ir ļoti rets audzējs un viņa dzīvības glābšanai vajag sešus ķīmijterapijas kursus, kas kopā maksā 28 tūkstošus 620 latus.  Valsts no budžeta paredz piešķirt 10 tūkstošus, pārējā summa jāgādā pašiem.

Uzzinot, ka nauda vajadzīga ātri, labdarības portāls “Ziedot.lv” īsā laikā savāca naudu pirmajiem diviem ārstniecības kursiem. Taču valsts savu naudas daļu joprojām kavējas dot.

Ierēdņi, pretēji onkoloģijas ārstu konsīlijam, uzskata, ka Mārcim vajadzīgs nevis intensīvs sešu mēnešu kurss, bet, ka tas jāizstiepj visa gada garumā, katru mēnesi izmaksājot vienu divpadsmito daļu summas.

 

 

Mani pārsteidz, ka ierēdņi var noteikt citu ārstniecības kursu. Un viņi vērtē un salīdzina.

 

“Mani pārsteidz, ka ierēdņi var noteikt citu ārstniecības kursu. Un viņi vērtē un salīdzina. Man liekas, ka ārsta vārds šajā gadījumā ir likums,” neizpratnē ir fonda “Ziedot.lv” programmu vadītāja Inese Ganga.

Izmisusi par notiekošo ir arī slimā jaunieša mamma Vita Riekstiņa: “Šīs zālītes ir vajadzīgas tagad. Man viņas nebūs vajadzīgas ne augustā, ne septembrī.”

“Nekā Personīga” uzrunātie Mārča ārsti secina: jau sen konstatēts, ka valsts palīdzība retu audzēju slimniekus sasniedz daudz lēnāk nekā citus. Ārsti ne vienmēr spēj pierādīt savu taisnību birokrātiem, un izmaiņu smagnējā lēmumu sistēmā pagaidām nav.

Mārča ārste Zinaida Štara uzskata, ka ierēdņu rīcībā nav loģikas, apstrīdot ārstu konsīlija lēmumu. Viņa joprojām apgalvo, ka Mārcim vajadzīgi intensīvi 6 zāļu lietošanas kursi un tūlīt, nevis gada garumā. Ierēdņu piedāvātā terapija konkrētajam pacientam vispār esot nereāla, jo tik intensīvu ārstēšanos gada garumā izturēt esot praktiski neiespējami.  

Tikmēr Veselības ministrijas Nacionālais veselības dienests paliek pie sava un skaidro, ka sistēma – naudu vienmērīgi sadalīt uz gadu, esot ieviesta, lai pacienti pēc zāļu iztērēšanas neprasītu valstij vēl. Dienesta pārstāve Inese Kaupere stāsta, ka pirms dažiem gadiem pacientiem iedota visa summa uzreiz.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+