×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Ierēdņi pelna vairāk nekā premjere un ministri (51)

Foto - LETAFoto - LETA

5437,01 eiro ir atlīdzība par darbu, un to uz rokas februārī saņēmis pelnošākais kādas ministrijas ierēdnis. Tātad viņš saņem par trim tūkstošiem lielāku atalgojumu nekā Ministru prezidente Laimdota Straujuma, nemaz nerunājot par pašiem ministriem. Kā veidojas ierēdņu alga, un cik pareiza ir atalgojuma sistēma, ja ministri atalgojuma ziņā nespēj konkurēt pat ar saviem padotajiem?

Ministri bieži strādā vairāk nekā astoņas stundas dienā, uz viņiem gulstas politiskā atbildība, viņi ir notikumu epicentrā, pār viņu galvām līst arī kritikas straumes, taču atalgojums ir krietni mazāks nekā daļai ministriju ierēdņu.

Politiskajās aprindās patlaban gan netiek aktualizēta ministru algu palielināšana. Šis jautājums, ik pa laikam cilāts, tomēr bijis tik nepopulārs sabiedrībā, lai politiķi to noklusinātu. Piemēram, pērnvasar, kad tika meklēts veselības ministrs, kā viens no iemesliem, kāpēc tik grūti atrast kandidātu, tika minēts nekonkurētspējīgais atalgojums. Ministru prezidente Laimdota Straujuma toreiz apliecināja, ka Latvijas ministru algas ir mazākas nekā citās Eiropas valstīs, taču teica, ka viņa nerosinās ministru algu pieaugumu. Premjeres ieskatā, to pareizāk būtu darīt Saeimai.

Vēlāk (pērn oktobrī) Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija noraidīja toreizējās Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāres Lolitas Čigānes priekšlikumu palielināt algas valdības locekļiem. Kā ziņo LETA, L. Čigāne, komentējot savu ierosinājumu, teica, ka priekšlikums paaugstināt ministru algas par kopumā 800 eiro pēc nodokļu nomaksas “palielinās iespēju atbilstoši atalgot ministru atbildību un dos cerību, ka, apstiprinot amatā ministrus, mēs apstiprināsim nozares stratēģiskos vadītājus, kas spēs tālredzīgi ieskatīties nākotnē”. L. Čigāne arī piebildusi, ka, palielinot ministru algu par 800 eiro pēc nodokļu nomaksas, ministru atalgojums mazliet tuvotos, bet nesasniegtu ministru atalgojuma līmeni Lietuvā un Igaunijā.

Taču šā raksta uzdevums nav aģitēt par ministru algu palielināšanu, bet gan parādīt, ka daudzi padotie (ierēdņi) saņem vairāk par saviem priekšniekiem (ministriem) un ka pastāv atšķirība ierēdņu atalgojumā starp ministrijām. Proti, ir “treknās” un ir “liesās” ministrijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. Apmaksas sistēma vispār pie mums nav sakārtota- pēc principa : par vienādu darbu – vienādu samaksu. Blatņikiem vispirms, tad savējiem, tad ziedotājiem un beidzot tiem, kuri godprātīgi strādā. Atbildība ne no viena netiek prasīta.

 2. ja alga par mazu lai mekle citu darbu

 3. civilas aviacijas administracija tukstosus maksa kas kontrole kvalifikacijas procesus bez nopietnas izglitibas vai pat izdziti zemas kvalifikacijas del no air baltic!!!!!

 4. Nevis palieliāt deputātiem, bet samazināt ierēdņiem. 😀

 5. Katrā nozarē ministram būtu jābūt nozares kompetentākajam cilvēkam un protams, ka jāsaņem arī lielākās algas, nekā pakļautībā esošiem ierēdņiem Bet šeit jau sanāk, ka ministri ir galīgi plānprātiņi, kuriem vajadzīgi padomdevēji ar divreiz lielāku algu. Kāda velna pēc vajadzīgi tādi ministri, jo pie mums veterināri var būt par aizsardzības ministriem un āži par dārzniekiem.

 6. Jāatjauno koeficenti- minimālā alga un viss būs kārtībā- minimālā alga reiz koeficents, tad tādas aplanmības nebūs un katrs saņems nevis pēc partijas piederības un pietuvinātības, bet pēc statusa un jālikvidē tās padomes, tad valsts uzplauks.

 7. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

  Ulmaņlaikā viss bija sakārtots atbilstoši sabiedriskā tirgus nosacījumiem. Ierēdņu arī bija tikai 18 908, ieskaitot Abreni un 6 pagastus.
  Atjaunojiet pagasstus un aprinķus, 9 ministrijas un iesaistīt pārvaldē sabiedriskas organizācija. Tad varēs smazināt ierēdņu skaitu 15 reizes,
  Atjaunojot ražošanu , visiem no ārzemēm būs jābrauc atpakaļ.
  1938. gadā, Latvijas laukos strādāja 78 000 strādnieki no Polijas un Lietuvas.

  Kas pagātni pēta – tas nākotni svēta! Kas kavē mūsu “gudrajām” 100 galviņam paskatīties arhīvā?

  Kas deva šo svinīgo zvērastu?
  “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”

  Vai ievēro????

 8. Ja Straujuma ierosinātu pacelt ministriem algas- Atbildēt

  Pastāvētu iespēja, ka atlaistu visu Saeimu.Jo tad būtu Visiem jāpaceļ algas, pensijas.
  Kas augšā, tas apakšā.Tas ir Visuma likums.

  • Tā būtu iespēja Valsts prezidentam palikt savā amatā un nebūtu jāizmanto tā dārgā dzīves vieta Jūrmalā un tas dārgais eksports ar trim mašīnām

 9. Nākošo rakstu lūdzu ar citādāku tēmu- Atbildēt

  Latvijas darba tauta pelna vairāk kā ministri un minsitru prezidente.
  Paliek vēl jautājums-Vai ir Darba tauta?
  Tie, kas sūdzas par algām-vai tad ir darba tauta?Ministri ir darba tauta?Tie ir Kungi, neba ministri.

 10. Tad ar ko lai konkurē cilvēciņi? Atbildēt

  Ar miniālajām algām un vecuma pensijām?40 gadus nostrādāsi, nebūs pat 3 simti?
  Tad par Ko Straujumai un Ministriem vajag Treknās algas?

 11. Ir Jābūt Totāli slimiem- Atbildēt

  Lai konkurētu valsts sektorā ar algām.
  SLIMIE naturāli.

 12. Lai par Ministriem iet smagsvara cilvēki- Atbildēt

  Tad Būs tiem brangas algas.
  JOKS.Nu patiešām tas ir cirks-nepatīk sava alga, nu ej prom.
  Kāds ir iztikas minimums valstī?
  Tādu visiem ministriem un ierēdņiem.Tad tik alkatība izbeigtos.Tad tik.Un tad varētu sākt kritizēt-ja dikti patīkas.
  Tagad nav iemesla kritizēt-pie tik atškirīgā algām.
  Lielāko algu uz Rokas saņem Reketieris.Tas ir pieļaujams?Pelnošākais-nozīmē-Regulāri saņem 5 tūkstošus.

 13. ir treknās un liesās ministrijas?
  Ta par ko vajag lielākas algas?Par ko?
  Nosveriet ierēdņus un miistrus-un dodiet algas pēc svara.Tad Būs čigāniski riktīgi.

 14. Ja vārds un Uzvārds nav studijā- Atbildēt

  Tad kāpēc Straujumai nepietiktu ar trim simtiem, ja Viņas Bilde fonā Izbrīnam?
  Tad jau būs Gana par darbu.

 15. Ja viņš ir pelnošākais- Atbildēt

  Tad Viņš to saņem regulāri.
  Vārdu un uzvārdu Studijā-Lai Tauta ZIN.

 16. Mīļā saulīt, vai tad ar algu jākonkurē? Atbildēt

  Kristus augšām cēlies, paties!

 17. Cik tad Laimdota Straujuma gribēja algā? Atbildēt

  Varbūt 3 tūktošus?
  Ta par šerpu tas būtu.
  Ar trīs simtiem nepietiktu?

 18. Ministram būtu jābūt ierēdņu draugam Atbildēt

  Tā ir?
  Politiskā atbildība un kritika?
  Kurš kuram bildē, kurš kuru kritizē?

 19. 5437,01 eiro ir atlīdzība par darbu, un to uz rokas februārī saņēmis pelnošākais kādas ministrijas ierēdnis. Tātad viņš saņem par trim tūkstošiem lielāku atalgojumu nekā Ministru prezidente Laimdota Straujuma, nemaz nerunājot par pašiem ministriem. Kā veidojas ierēdņu alga, un cik pareiza ir atalgojuma sistēma, ja ministri atalgojuma ziņā nespēj konkurēt pat ar saviem padotajiem?

  Ministri bieži strādā vairāk nekā astoņas stundas dienā, uz viņiem gulstas politiskā atbildība, viņi ir notikumu epicentrā, pār viņu galvām līst arī kritikas straumes, taču atalgojums ir krietni mazāks nekā daļai ministriju ierēdņu.””
  ————————————————————————————————————————Iet runa par februāri.No šīs summas atņemot 3 tūkstošus-kāda tad ir Straujumas alga?
  -Vai tad par kritikas saņemšanu jāmaksā lielāka alga?

 20. SITA PENSIONARE NAU PELNIJUSI NE TIK DAUDZ , VINAI PIETITEK NO OTKATA KO DOD KATRA MINISTRIJA .

 21. Valsts kancelejas vadība turklāt uztur leģendas par to, kā valsts pārvaldes darbinieki aizplūst uz privāto sektoru pārāk mazā atalgojuma dēļ.

 22. Netaisnība acīmredzama!
  5437,01 eiro ir atlīdzība par darbu, un to uz rokas februārī saņēmis pelnošākais kādas ministrijas ierēdnis. Tātad viņš saņem par 3000 lielāku(!) atalgojumu nekā Ministru prezidente Laimdota Straujuma, nemaz nerunājot par pašiem ministriem.
  Tas pats korumpētais(!!!) ierēdnis ar savu 3 x lielāko algu nekautrējas vemt uz valdību un ministriem!

 23. virsrakstā tā arī jāraksta “ministriju ierēdņi pelna vairāk nekā premjere un ministri”.

 24. nu, kas to būtu domājis, ka mūsu ministri dzīvo zem sevis pašu izdomātā iztikas minimuma?! vai tas arī nenorāda uz to, ka nemākot pārvaldīt savu maciņu, gar valsts naudu labāk negrābstīties?

 25. Laimmdota tak nopelnīja uz Citadeles ne mazāk kā slakteris ar godmani. nu simtos miljonus.

 26. Maksājam viņiem algas, lai viņi dzerot kafiju indīgi traucētu mums strādāt.

 27. Tad kāpēc ministri to pieļauj? Tas tāpēc, ka paši neko nejēdz un tad savu stulbumu mēģina nosegt ar neadekvātu algu!!!

 28. Ko Jūs te muldiet ,ka mēs atpaliekam no eiropas algām…Lūdzu pasakiet cik eiropā pelna PLICISTS,UGUS DZĒSĒJS KĀDA TUR IE PENSIJU SISTĒMA,ĀTRĀS PALĪDZĪBAS ŠOFERI UTTT. Ko te runāt par eiropas algām.IZSMIEKLS. Visi šie ministri un viņu iredņi strādā vairākos ļoti labi atalgotos darbos,kur neskatās kas tu esi ,bet kāda tava radu pakāpe ar ieteicēju.

 29. Jāsamazina ir ministru skaitu,ministrijas apvienojot! Neticu,ka Latvijai ir nepieciešams uzturēt par veselām trijām ministrijām vairāk nekā Briselē!

 30. Igaunijai mēs tuvosimies,kad ieviesīsim slimokases un atraitņu pensijas un apvienosim Labklājības un Veselības ministrijas!

  • ka kaut pastalās, bet brīvā LV ar saviem pastulbākajiem tūdaliņiem atpaliek no Igaunijas jau par 15 gadiem???
   Ja LV būtu gudri cilvēki, tad 25 gadu laikā nebūtu pieļāvuši tādu valsts izzagšanu un netaisnību visos līmeņos! Par tādiem sīkumiem kā ceļi, policijas, valsts aizsardzības, izglītības… līmeni nerunājot!

 31. Bet ierēdņu ar katru dienu vairāk Atbildēt

  Skat.”Birokrātija nemazinās”,Ilze Šteinfelde,nra.lv,29.04.2014.

 32. Valstī beidzot jāsakārto vienots skaidrs atalgojums visās ministrijās un to iestādēs, arī aģentūrās! nevis ar tik milzīgām variācijām!

 33. Par ko lai maksā tiem ministriem algas/ Vai viņi vispār saprot kādu amatu viņi ieņem? Vai kāds ir lietas kursā ko tur vada? Re kā Vj. Dombrovskis tad pa ekonomikas , tad pa izglītības ministru. Ka tik ir kāds rrobs, bet ierēdņi dara ko grib, jo nav jau kas viņus varētu vadīt. Politiskā bezatbildība premjeres vadībā.

 34. Nestāsti Pasakas, ka TU, norai’zējusies, it kā nezinātu, jau N-tos gadus, kas notiek LV. Tev, ”Omīt”, nav attaisnojoša iemesla (arī V.Dombrovskim,x-prem.),uzsākt pret Jums kriminālvajāšanu.

 35. Ja Laimdota nav bijusi spējīga paaugstināt ministru algas uzreiz pēc premjerēšanas uzsākšanas , tad pati ir pie vainas , jo nav ņēmusi piemēru no sava priekšgājēja , kura pirmais redzamais darbs bija ministru algu paaugstināšana .

 36. Vispirms, runājot par algām ir jāizbeidz tā aitas viltība, kad minot ierēdņu, ministru, Saeimas deputātu un pašvaldīvu darbinieku algas tiek runāts par “algu pēc nodokļu nomaksas”, bet runājot par vienkāršo mirstīgo algām, tiek runāts par “algu pirms nodokļu nomaksas”. Saprotama lieta, tas tiek darīts tādēļ, lai vienkāršajiem mirstīgajiem tās činavnieku algas liktos mazākas.
  Otrkārt, jābeidz vāvuļot par to “vērtīgo kadru” aizplūšanu no ministrijām zemo algu dēļ un “politisko atbildību, kas ministrijā strādājošajiem it kā esot jānes. Tāda bezatbildība, kas tiek tik labi apmaksāta ministrijās, nav nekur privātajā sektorā. Kāda tad ir tā atdeve, ko šie “vērtīgie kadri” visu šo gadu garumā mums kā valsts pilsoņiem ir snieguši? Kāds ir tas sausais atlikums? Vai kāds var nosaukt kādu jomu, kura tiešām būtu sakārtota un kuras darbība būtu godprātīga un valstiski saimnieciska? Ir saražoti veseli papīru kalni, bezjēdzīgu, nevajadzīgu “pētījumu” un tūtiņdreijerprojektu blāķi, izveidotas neskaitāmas komisijas, sarakstītas instrukcijas, noteikumi, prasības. Un rezultātā, mēs esam tur, kur mēs esam. Un šādi strādājot, tās ministru, ministrijas ierēdņu un visu pārējo činavnieku algas var desmitkāršot, bet tāpat nekas nemainīsies. Jo nav taču reālas ATBILDĪBAS. Nav pat reāla kritērija, pēc kura novērtēt viena vai otra činavnieka darbošanos un vienas vai otras izveidotās valsts iestādes nepieciešamību. ( Nacionālā valstī šāds kritērijs ir atbilstība nacionālajām interesēm.) Pie mums ierēdņi paši nosaka pastāvošo kārtību, izdod dažādas instrukcijas un nosaka normas, ar kurām mākslīgi rada vajadzību pēc sevis un sava birokrātiskā aparāta paplašināšanas. NOzaru dabs no šādas ierēdņu darbošanās tiek nevis atvieglots, veicināts un attīstīs, bet gan apgrūtināts, sarežģīts un bremzēts. Cik bezjēdzīgu nevajadzīgu papīru pa visādiem kabinetiem staigājot ir jākārto nozaru darbiniekiem, cik bezjēdzīgu, nevajadzīgu atskaišu un citu informatīvu ziņu noteiktajos termiņos jāiesniedz, kādas soda sankcijas draud par šo nejēdzību nepildīšanu!!!
  Eh, ko te daudz runāt. Nekas šajā pārkrāsoto komunistu izveidotājā sistēmā ( kamēr vien tā pastāvēs) tāpat nemainīsies.

 37. igaunijiai varētu tuvoties vienlaicīgi ar to dienu, kad ikp uz galviņu būs kautcik pietuvojies? kā šitā var salīdzināt???

 38. Daļa nopelnītās ,pardon saņemtās ,naudas ierēdņiem jāieskaita ,,jumtam,,- partiju melnajās kasēs kā brīvprātīgs ziedojums.Tikai tā var noturēties ienesīgā ierēdņa amatā un saņemt kukuļus ,ko it kā saucot par korupciju.Lai korupcija zeltu un plauktu strīdam starp streļčonoku un strīķi neredz galu.

 39. lielums (© biedrs Bērziņa kungs – red. piez.) ne pelna, bet saņem.

 40. tagad es saprotu,kāpēc ministre ir tik iecietīga,saprotoša pret ierēdņiem,jo viņai alga mazāka,tātad niecība.

 41. Jasamazina liidz ministru algai -1 eiro, kam nepatiik aizies uz “privaato” sektoru, kaa parasti klerki draud 😀

 42. Straujumas kundze, ko esat izdarījusi, lai beidzot izbeigtu manipulācijas ar ierēdņu algām un piemaksām Tikai stāstāt to tautai, it kā mūsu spēkos būtu ko mainīt. Beidziet runāt par to ierēdņu politisko atbildību. Tas nozīmē, ka neatbild ne par ko. Radi, kuri jau 6 gadus strādā Anglijā, stāsta, ka tur ierēdņi kalpo tautas vajadzībām , palīdz kārtot visas lietas. Latvijā daudzkārt saskārušies ar uzpūtīgiem, vienaldzīgiem un naudaskāriem darboņiem.

 43. ….Jāaa! Mūsu zelta ierēdniecība taču ir nieka EUR 5000 vērta….Kas mums muļķa neizglītotiem uzņēmējiem ko nesamest nodokļos Zelta galvām…..

 44. latvietis parastais Atbildēt

  jau kad sevi slaveja ka labi prezidentūru vada es prognozeju ka tas beigsies ar 3 kāršu premiju izrakstišanu sev un algas pacelšanu jo tagad taču viņi ir eiropas līmeņa speciālisti. tagad tiek sagatavota augsne ar vaimanām ka citi sa;nem vairāk, pavaimanās brīsniņu medijos un tad piemetīs sev aldziņu:)

 45. Tāpēc jau ne pasaules izstādes naudas, te IM datorprogrammas nauda skurstenī… kā % piemaksa pie nepaveiktā un izblēdītā – tās algas un piemaksas = kā žaketes poga un klāt vel žakete…arī piezputra.

 46. Tik atbilstoši ierēdņi IZM un tās padotības iestādēs, ka bez-izglītība nu stiprāka par visu!

 47. Augstā ministriju ierēdņu kvalifikācija un nespēja 25 gadu laikā savest beidzot kārtībā pat valsts nodokļu sistēmu-kaut kā’neiet kopā!

 48. Vienkārša aritmētika Atbildēt

  Lai trīspadsmit Latvijas ministru algas būtu tik pat lielas,kā,piemēram,Šveicē,arī ministru skaitu Latvijā ir jāsamazina līdz Šveices septiņiem ministriem!

  • Kā nezinītis …nabadziņi, kā tikai var izdzīvot??? Varbūt atvērsim kontu un vāksim derīgajai partijai ziedojumus???

Draugiem Facebook Twitter Google+