×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. marts, 2018
Drukāt

Ierēdņiem par 341 542 eiro mācīs franču valodu (19)

vardnicas_stock

Daudzgadīgai franču valodas apmācības programmai valsts pārvaldē plāno atvēlēt 341 542 eiro, liecina atbalstīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Valsts kancelejas sagatavotais rīkojuma projekts.

Latvija ir Starptautiskās Frankofonijas organizācijas (SFO) dalībvalsts ar novērotāja statusu, un viena no saistībām, ko apņēmusies Latvijas, ir franču valodas apguve.

Latvija jau iepriekš ir sadarbojusies ar SFO programmā “Franču valoda starptautiskajās attiecībās”, kuras ietvaros valsts pārvaldē nodarbinātie, kuri strādā ar Eiropas Savienības un daudzpusējiem jautājumiem, apgūst franču valodas lietojumu specializētās jomās. Piemēram, 2017.gadā franču valodu dažādos apmācību veidos un līmeņos apguva aptuveni 260 Latvijas valsts pārvaldē nodarbinātie.

Gatavojoties nākamajam – 2019-2022.gada – plānošanas periodam, SFO aicinājusi dalībvalstis izteikt ieinteresētību piedalīties programmā “Franču valodas lietojums un popularizēšana” un Latvija ir gatava turpināt darbību programmā.

Latvijas līdzfinansējums franču valodas apmācības programmas nodrošināšanā valsts pārvaldes iestādēm pēdējo gadu laikā atkarībā no apmācāmo personu skaita un mācību kursu intensitātes svārstās robežās no 17 000 eiro līdz 34 000 eiro gadā un veido vidēji 50% no kopējā mācību programmas gada budžeta. Arī laikposmā no 2019.gada līdz 2022.gadam viens no programmas īstenošanas pamatnosacījumiem ir valsts budžeta līdzfinansējums programmas aktivitātēm vismaz 50% apmērā.

Valsts kancelejā norādīja, ka franču valodas apmācību norisei sadarbības memoranda ietvaros 2019.-2022.gadā ir nepieciešams valsts budžeta līdzfinansējums indikatīvi 341 542 eiro apmērā.

Starptautiskā Frankofonijas organizācija ir viena no lielākajām valodu valstu grupām pasaulē, kas apvieno valstis un federālo teritoriju valdības, kurās ikdienā lieto franču valodu vai kuras vēlas stiprināt tās klātbūtni sabiedrībā un ir apņēmušās savstarpēji sadarboties demokrātijas un universālo vērtību nostiprināšanai pasaulē. Patlaban SFO ir 84 valstis – 54 pilntiesīgas dalībvalstis un valdības, četras asociētās valstis, kā arī 26 valstis ar novērotāja statusu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Kad nav runa par krievu valodu, katra valoda vairs nav vērtība…

 2. Nu tas jau ir par traku.Pensionāriem pieliktu kaut pa eirikam ,nevis atkal nelietderīgi kārtējā nauda izmesta.

 3. Prieks kam tada nauda kaut kadiem ieredniem….tadas al;gas sanem lai izglitojas par saviem lidzekliem????????Kas nav kur izlietot tos 342 tukst. …iedaliet kadai slimnicai…????ASINSSUCEJI..!!!PIEBREMZEJIET NEVAJADZIGI LIDZEKLU IZSKERDESANU…!!!!

 4. Kas tie par pekstiņiem? Atbildēt

  Latvijas saistības Frankofonijas organizācijai???????! Pašiem latviešiem nemaz neprasot??????!

 5. Kas tie par'pekstiņiem? Atbildēt

  Latvijas saistības Frankofonijas organizācijai???????! Pašiem latviešiem nemaz neprasot??????!

 6. Kāpēc tik dārgi? Atkal taisa “tiltus”. Vakar Inbox lasu: piedāvā grāmatu par 39,90 EUR ar kuras palīdzību var apgūt (iemācīties) jebkuru valodu divās nedēļās! ierēdnim ir “karaliska biznesmeņa “alga, vai tas viņiem būtu par daudz? Šķirsti lapu pēc lapas un valoda galvā!!! Es pateikšu tā: Tas Latvijā dzīvojošais ir vienkāršu DULS! Badīgs, nenovīdīgs, skaudīgs, zaglīgs un t.t.

 7. Ierindas cilvēks Atbildēt

  Teikšu tā-ja kādam tas ir nepieciešams darbam,tad arī pašam būtu jāapmaksā savas mācibas!Lai dzīvo tā,kā parastā tauta,kas par visu maksā pati!Ne uz parastā iedzīvotāja rēķina jāvirza sava izglītiba!Bērniem jāmaksā par darba burtnīcām,te viss par velti!

 8. Loti jauka zina. Musu valdibas viiri Francijas viesnica vares paprasit tiru palagu. Lietderigaka butu anglu valoda. Lasot senes, vai ferma stradajot nevajag ari daudz vardu zinat. Ja kads no valdibas so lasa, kam es neticu, jums laiks pamest savas siltas vietas. Pastradajiet tikpat daudz, cik strada lielaka dala aizbrauceju. Gnidas un Latvijas izvarotaji valdiba sez.

 9. Kārtējā līdzekļu izdišana.Lai,ja maz spējīgi,tie irēdnīši iemācās angļu valodu,franču var pagaidīt. Vai nu šie nodomājuši pievienoties Kalles ceļotājiem.

 10. Mafija paliek iespaidīgāka Atbildēt

  Prēmiju naudas saucās mācāmies franču valodu.

 11. Valsts ierēdņiem nav nepieciešama franču valoda, tā ir naudas izsķērdēšana.

 12. Kapec dzes manu komentaru?

 13. Kas atkal sabasis kabata nodoklu naudu? Francu valoda pasaule nav vadosa

 14. Kārtējais SVIESTS!!! Un kur diez šie ierēdņi pielietos franču valodu,ja drīkst zināt!? Šīs summas lietderīgāks pielietojums būtu onkoloģiski slimiem bērniem!!

 15. Kas atkal sabazis nodoklu naudu kabata? Francu valoda nav pasaule vadosa…

 16. Lai tie francūži arī maksā Latvijai par franču valodas mācīšanu ! Kāpēc Latvijas nodokļu maksātājam jāsedz tādi izdevumi ? Vai tikai tāpēc ka VVF runā franciski , Lai ierēdņi maksā paši no savas algas par franču valodas kursiem , ja grib labāku darbu ! Vai arī apmaciet bezdarbniekus franciski no šiem pašiem līdzekļiem un dodiet darbu kā tulkiem

 17. tā to nodokļu naudu notriec , pa druskai vien pa drsukai vien pilnigi nelietderigās lietās

 18. Cik tad tur tie noverotaji vajadzigi?

 19. Vai šiem nabadziņiem pašiem naudiņas nav,ka valstij jāapmāca,Ja gribi strādāt mācies,kā mums krievu valoda bija pašiem vien jāmācās neviens kursus netaisīja.

Draugiem Facebook Twitter Google+