×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Ierēdņus – īpaši apmācīt


Foto - LETAFoto - LETA

Daudzas kļūdas un likumu pārkāpumus vairāk izdara tie cilvēki, kas Latvijas 50 gadu okupācijas laikā bija diktatūras notrulināti pakalpiņi vai kas pieradināti izpildīt komandas “no augšas”. 


 

Lai būtu vairāk godprātīgu un uzticamu vadošo darbinieku, nepieciešamas izmaiņas augstākā līmeņa vadītāju sagatavošanā. Jāorganizē speciāla augstskola Rīgā uz stingriem zinātniskiem pamatiem, bez politiķu ietekmes. Šai speciālajai augstskolai jāsagatavo deputātu, ministru, augstāko ierēdņu, uzņēmumu vadītāju kandidāti.

Šai speciālajai augstskolai vēlamie pamatprincipi: rūpīgi piemeklēti izcili, godīgi, patriotiski pedagogi; mācību programmas pēc progresīvām starptautiskām atziņām; no augstskolu absolventiem konkursos atlasīti jaunieši ar redzamām dotībām, godīgi, aktīvi, latviešu tautas un valsts vēsturi zinoši patrioti, ar staltu stāju, labu latviešu valodu, kas nav iedomīgi, kaprīzi, agresīvi. Pirms mācību sākuma jānoslēdz līgums ar studentiem par darbu Latvijā vismaz desmit gadus. Pēc mācību nobeiguma pedagogu padomei jāvērtē katra absolventa atbilstība iecerētajam darba profilam, nosakot tā starta rangu darbā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+