×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Iereibušai sievietei atņem pitonu; to nodos zoodārzam

LETALETA

Ilustratīvs foto

Sievietei Rīgā atņemtais pitons, visticamāk, nonāks kādā no Latvijas zooloģiskajiem dārziem, noskaidroja aģentūra BNS.

Rīgas centrā kādā policijas iecirknī svētdien ieradās stipri iereibusi sieviete, kurai ap kaklu bija pitons, kas vēlāk nogādāts Rīgas zooloģiskajā dārzā. Pret sievieti sākta administratīvā lieta par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu.

Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas uzraudzības un izglītības departaments direktore Ilona Vilne aģentūrai BNS pastāstīja, ka no policijas pašlaik tiek gaidīti dokumenti, lai konstatētu, vai sieviete čūsku ir reģistrējusi un rāpulis tiek turēts legāli.

“Nereģistrētu čūsku nav atļauts turēt mājās,” norāda Vilne.

Pagaidām nav oficiālas informācijas, bet sieviete apgalvojusi, ka tā ir viņas čūska un nav varējusi apstiprināt, ka tā ir reģistrēta. Ja nav dokumentu, čūska tiks konfiscēta. Pārbaudes process varot aizņemt gadu.

DAP pieļauj, ka čūsku tomēr nāksies konfiscēt, un tad rāpulis tiks nodots kādam no zoodārziem.

“Latvijā ir seši zooloģiskie dārzi un, ja ir situācija, ka Rīgas zooloģiskajam dārzam īsti nav vietas, bet ir labi apstākļi kādā citā zoodārzā, jo konfiscētā čūska ir Latvijas īpašums, tad tā tiek nodota turēšanai citā vietā,” stāsta Vilne.

Rīgas zooloģiskā dārza pārstāve Laura Līdaka sacīja, ka pagaidām čūsku zoodārzs var paturēt, bet “priecīgi par lielajiem pitoniem neesam, jo mums nav lielo terāriju”. Šogad tādu neesot plānots veidot, tāpēc, visticamāk, čūskai tiks meklētas jaunas mājas.

Līdaka norāda, ka lielās čūskas ir nākušas modē, tās skaitās moderni turēt mājās. Zoodārza darbinieki to secina pēc rāpuļu skaita, ko ir spiesti pieņemt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+