×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Ieripot lapās un baudīt dabu jeb 12 ceļazīmes septembrim

pieteik3

Debesīs kāšus velk dzērves, it kā atzīmējot – septembrī tik daudz kas paveicams: vēl vajag gūt spēku, vēl baudīt dabas krāsas, gatavoties pilnu krūti ieelpot rūgteno lapkriti. 
Pīlādžogas rudens teikumam pieliek oranžu daudzpunkti… Katrs pats lai atšifrē gadalaika sniegto zemtekstu.

 

Baudīt ēdamkaroti miera

Agrā rudenī ieteicams mieloties ar vasaras nogalē ievāktu, svaigu medu. Tas vasarīgi smaržo un satur daudz imūnsistēmu stimulējošu vielu. Turklāt medum piemīt nomierinoša iedarbība. Pa-
gatavojam veselības devu ikdienai. Sajaucam glāzi medus ar svaigi spiestu citrona sulu sev tīkamā konsistencē. Baudām pa ēdamkarotei divas vai trīs reizes dienā 15 minūtes pirms maltītes. Maisījumu uzglabā noslēgtā stikla traukā ledusskapī.

 

Pakasīt muguru sev un draugam

Pakasi muguriņu – tā vēlmē pēc labsajūtas lūdz bērns. Tas vajadzīgs ikvienam. Jo mugurā atrodas daudzi svarīgi enerģētiskie punkti.

Piemēram, starp lāpstiņām, ietverot mugurkaulu, ir spārnotā zona – tā liecina par attieksmi pret dzīvi. Ja šī vieta savilkta, tātad dzīvi visdrīzāk tveram kā cīņu, vienmēr saspringti, lūkojoties pēc ienaidnieka. Vai arī sameklējam pretinieku sevī, lai satriektu pašpārmetumos.

Šī vieta ļoti alkst mīļu pieskārienu, kārtīgas izņurcīšanas pirtī. Prāts atlaižas, ķermenis tīksmē uzgavilē.

Uz spārnotās zonas neapzināti uzliekam roku arī tad, ja vēlamies kādu iedrošināt – ej, tev izdosies. Cik brīnišķīga iespēja tik vienkārši uzmundrināt otru, sniegt patīkamas emocijas, siltumu. Darīsim to biežāk!

 

Ļauties rāmākai gaitai

Septembris met laipu uz rudeni. Tā ir pārkārtošanās, tāpat kā pavasarī, tikai pretējā virzienā – uz rāmumu. Tas ir mazliet grūtāk, nekā no miera pāriet uz aktivitāti. Rudens tuvuma nojausma nereti vieš satraukumu, nemieru. Taču tas piederas pārejas laikam. Sākas enerģijas ceļš no ķermeņa aktivitātes uz domas spraigumu.

 

Meklēt dārzā un mežā

Rudens, tāpat kā pavasaris, ir pārbaudījumu laiks organisma aizsargspējām. Tomēr rudenim ir savas priekšrocības. Smiltsērkšķu un mežrozīšu augļi, aronijas, melnā plūškoka ogas, cidonijas, burkāni, ķirbis, pīlādžogas, brūklenes, dzērvenes… Imūnsistēmai ir daudz palīgu, nevajag tik slinkot tos likt klāt maltītei.

 

Ieripot zelta lapās

Lapkritī noteikti jātiek izvārtīties lapās!

Saulainā dienā iekrist uz muguras sausās lapās un pavāļāties. Pakūleņot un paripot. Dzirdēt, kā jautri čab. Sajust, kā rūgteni smaržo. Pieglaust vaigu gludai lapas vir
smai. Gulēt lapās un lūkoties debesīs.

Rūpējamies, lai rudenī ap mums ir sulīgas, siltas krāsas gan telpā, gan apģērbā. Izvēlamies visu nokrāsu dzeltenos toņus. Der arī saulainas krāsas lietussargs!

 

Sarīkot pikniku mežā mezs

Arī zelta rudens ir piemērots laiks piknikam. Izkustēšanās ir veselīga, turklāt tikšanās ar draugiem uzlabo omu un mazina stresu. Sarīkojam atvadas no vasaras. Sanākam kopā, padalāmies ar tajā piedzīvoto. Izsmejamies, izdauzāmies un gūstam labsajūtu no tikšanās. Darām to dārzā, ezera krastā vai skaistā mežmalā.

Labi ir vienkārši izstaigāties visiem kopā skujkoku mežā, tas lieliski līdzsvaro nervu sistēmu. Sēņojot vai izskrienot orientēšanās sacensību maršrutu, uzlādējamies kā baterijas. Rudenīgajā mežā ir brīnišķīgi veselīgs gaiss – mitrumam izgarojot, tas gandrīz redzami viz ēteriskajās eļļās.

 

Kurt uguni un cienāt

29. septembris – Miķeļdiena. Raža jau novākta, ir vaļa rituāliem, kuros pasakām paldies gan Jumim, gan citām nemateriālām būtnēm un radībām, kas palīdzējušas nobriedināt vasaras labumus. Brīnišķīgi šajās dienās kurt ugunskuru un ļauties apcerei pie tā. Ja neiznāk – der arī svece, galvenais, lai deg dzīva uguns. Skatoties liesmā, pateiksim paldies – cilvēkiem, situācijām, dabas norisēm.

 

Saglabāt interesi un prieku

Interese un prieks izzināt ir skaistākās no septembra emocijām. Vēlme saskatīt, kas atrodas aiz – pa-
grieziena, pirms kura stāvu. Virs tā piramīdas pakāpiena, līdz kuram izdevies nokļūt. Uzdevums visam gadam – to saglabāt. Turklāt apzinoties, ka esam gan skolēni, gan skolotāji. Mācīšanās virzošais spēks ir interese. Tā atraisa vēlmi izzināt, bet izziņa rada prieku.

 

Dzīvot ar taisnu muguru

Ir svarīgi allaž turēt taisnu muguru. Brīdī, kad garastāvoklis apmet kūleni, iztaisnojamies. Uzreiz sajutīsim – atgriežas dzīvesprieks, pieaug pašapziņa un ticība saviem spēkiem. Der pateikt arī līdzcilvēkam – turi taisnu muguru, tu vari!

 

Darīt labu mīlot

Septembra uzdevums – ieraudzīt otru ar mīlestības acīm. Modināt sevī vēlmi darīt labu, iepriecināt. Iespēja par kādu rūpēties sniedz gandarījumu un vairo prieku.

Pozitīvs nogurums – tas, ka esmu kaut ko labu paveicis, – dod spēku.

 

Lēkāt augstu

Amerikāņu pētnieki apgalvo: pāris reizes nedēļā atvēlot 20 minūtes lēkāšanai uz batuta, līdzsvara un koordinācijas izjūta uzlabojas par 70 procentiem. Īpaši tas ieteicams gados vecākiem cilvēkiem – šāda jauneklīga izklaide palīdz šūnām atjaunināties un esot pat efektīvāka osteoporozes profilaksei nekā skriešana.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+