Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
20. februāris, 2015
Drukāt

Igaunijā ierobežo ātro kredītu izsniegšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Igaunijas parlaments pieņēmis grozījumus likumā, kas paredz, ka ātro kredītu līgumi par ārkārtīgi augstām procentu likmēm tiks automātiski uzskatīti par spēkā neesošiem.

Kredītlīgums tiks atzīts par spēkā neesošu, ja tā gada procentu likme vairāk nekā trīs reizes pārsniegs vidējo gada procentu likmi patēriņa kredītiem, kurus pēdējo sešu mēnešu laikā, pēc Igaunijas Bankas datiem, ir izsniegušas kredītiestādes. Grozījumi domāti, lai aizsargātu patērētāju tiesības, kā arī lai samazinātu to cilvēku skaitu, kuriem rodas finanšu problēmas. Igaunijas maksātnespējīgo personu reģistrā ir 34 000 cilvēku, kam ir grūtības atmaksāt ātros kredītus. Likums arī aizliedz risināt ar ātrajiem kredītiem saistītos strīdus šķīrējtiesā, jo tās ne vienmēr ņem vērā patērētāja kā vājākās puses intereses un tiesības. Likums stāsies spēkā 2015. gada 1. jūlijā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+