Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
20. februāris, 2015
Drukāt

Igaunijā ierobežo ātro kredītu izsniegšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Igaunijas parlaments pieņēmis grozījumus likumā, kas paredz, ka ātro kredītu līgumi par ārkārtīgi augstām procentu likmēm tiks automātiski uzskatīti par spēkā neesošiem.

Kredītlīgums tiks atzīts par spēkā neesošu, ja tā gada procentu likme vairāk nekā trīs reizes pārsniegs vidējo gada procentu likmi patēriņa kredītiem, kurus pēdējo sešu mēnešu laikā, pēc Igaunijas Bankas datiem, ir izsniegušas kredītiestādes. Grozījumi domāti, lai aizsargātu patērētāju tiesības, kā arī lai samazinātu to cilvēku skaitu, kuriem rodas finanšu problēmas. Igaunijas maksātnespējīgo personu reģistrā ir 34 000 cilvēku, kam ir grūtības atmaksāt ātros kredītus. Likums arī aizliedz risināt ar ātrajiem kredītiem saistītos strīdus šķīrējtiesā, jo tās ne vienmēr ņem vērā patērētāja kā vājākās puses intereses un tiesības. Likums stāsies spēkā 2015. gada 1. jūlijā.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+