×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Ierobežojumi uz grants ceļiem

grantscels_10

Silto laika apstākļu pavasara šķīdonis šogad autosatiksmi ietekmē ievērojami agrāk nekā parasti. Uz atsevišķiem valsts reģionālajiem un daudziem vietējiem grants ceļiem Kurzemē un valsts centrālajā daļā jau ir ieviesti sezonālie satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam, bet pārējā valsts teritorijā tos plānots ieviest šonedēļ.

Pavasarī, kad grunts nevienmērīgi atkūst un pārmitrinās, ceļu izturība samazinās. Tas lielāko negatīvo iespaidu atstāj tieši uz lauku ceļiem. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, lielā daļā valsts vietējo un uz dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Tiek ierobežota transportlīdzekļu kopējā faktiskā masa (lielākoties 10 tonnas) un uzstādītas attiecīgās ceļa zīmes.

Ierobežojumi neattiecas uz valsts galveno un svarīgāko reģionālo autoceļu maršrutiem, tāpēc neietekmē kravu tranzītu un apjomīgākos iekšzemes autopārvadājumus. Sezonālie satiksmes ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos uz vairāk nekā 10 tūkstošiem kilometru valsts autoceļu. Arī pašvaldības savā pārziņā esošajos autoceļos rīkojas līdzīgi.

Šāda prakse ir vispāratzīta, un to īsteno arī 
citās valstīs ar Latvijai līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Sezonālos satiksmes ierobežojumus konkrētajā ceļa posmā ievieš un atceļ individuāli, izvērtējot laika apstākļus, meteoroloģiskās prognozes un ceļa kon­strukcijas faktisko stāvokli. Aktuālais saraksts ar ieviestiem un plānotiem pagaidu satiksmes ierobežojumiem ir pieejams http://lvceli.lv/lat/celu.

Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē VAS “Latvijas Valsts ceļi” (“LVC”) sadarbībā ar Valsts policiju.

Pa visiem koplietošanas autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā – CSDD reģistrētajiem svaigpiena transportlīdzekļiem. Aktuālā informācija un uzziņas ir pieejamas, zvanot pa VAS “LVC” Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas tālruni 80005555.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+