×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

“Profesiju aizliegums” mikrouzņēmumu veidošanā ir neloģisks, uzskata uzņēmēji (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība apstiprinājusi Finanšu ministrijā sagatavoto 37 nozaru sarakstu, kurās strādājošajiem nākamgad liegts maksāt mikrouzņēmumu nodokli. Sarakstā ir, piemēram, vairumtirdzniecība, taksometru pārvadājumi, ēku būvniecība, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, informācijas un komunikāciju pakalpojumi un citas nozares. Ar to vēl stingrāk ierobežos strādājošo iespējas izmantot šo atviegloto nodokļu maksāšanas režīmu. Mikrouzņēmumu nodokļa likumā gan ir paredzēts pārejas periods nozaru ierobežojuma piemērošanai.

Ceļot likmes, augs izdevumi

Kā zināms, ar šiem Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumiem, Saeima, strīdēdamās ar uzņēmēju organizācijām, stīvējās jau pērn un ar lielu novēlošanos pieņēma tikai šī gada aprīlī, izraisot uzņēmēju neapmierinātību ar neskaidrību par šī nodokļa maksāšanas kārtību.

Cita starpā tie tagad paredz, ka uzņēmumiem, kuriem gada apgrozījums ir no 7000 līdz 100 000 eiro, pirmos trīs darbības gadus nodokļa likme būtu 9% no apgrozījuma. Bet ceturtajā darbības gadā – 12% no apgrozījuma. Savukārt no 2016. gada 1. janvāra strādājošajiem tajās nozarēs, kuras neskar valdības nule apstiprinātā kārtība, nodokļa likme jau būs 13%, bet 2017. gadā un turpmāk – 15 %. Tad arī nolēma, ka valdībai jānoteic tās nozares, kurās no 2016. gada 1. janvāra vairs nevarēs maksāt šo nodokli.

Tādējādi būtībā pēc šiem likuma grozījumiem, tāpat citiem nodokļu likumprojektiem, kuri pašlaik iesniegti Saeimā vienā portfelī ar nākamā gada budžeta projektu, top skaidrs tikai viens – ieņēmumu palielināšanai un budžeta caurumu aizlāpīšanai nav atrasts nekas labāks kā nodokļu celšana – pretēji valdības agrākajiem solījumiem turpmākajos trijos gados tos neaiztikt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. A varbūt vispirms sākt ar Finansu ministrijas darbinieku zināšanu izvērtēšanu ekonomikā un tikai tad ļaut viņiem taisīt kaut kādus plānus. Jo izskatās ka ar tam zināšanām tur ir galīgi švaki.

Draugiem Facebook Twitter Google+