×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Ierobežos algas padomēs un valdēs­ (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeima vakar pieņēma likumu par valsts un pašvaldību uzņēmumu pārvaldīšanu, nosakot stingrākus ierobežojumus valdes un padomes locekļu atalgojumam un prēmijām, nekā bija paredzēts. Trauksmi par to iepriekš cēla arī “Latvijas Avīze”.

Deputāti atbalstīja priekšlikumu noteikt, ka valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļa mēneša atlīdzības maksimālais apmērs nevar pārsniegt vidējo darba samaksu, piemērojot koeficientu “10”.

Sākotnēji likumā bija paredzēts, ka Ministru kabinetam jānosaka valdes un padomes locekļu atlīdzības noteikumi, ņemot vērā atalgojuma vidējo apmēru un sociālās garantijas vadībai līdzīga lieluma kapitālsabiedrībās privātajā sektorā. Tomēr vakar deputātu vairākums atbal­stīja Ilmas Čepānes (“Vienotība”) ierosinājumu, kas paredz, ka valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļa atlīdzība nevar būt lielāka par valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēru, piemērojot koeficientu “10”. Savukārt prēmija nevarēs pārsniegt kapitālsabiedrības valdes locekļa divu mēnešu atlīdzību apmēru, bet padomes locekļa – viena mēneša atlīdzību apmēru. Prēmiju varēs izmaksāt reizi gadā. Sākotnēji likumā bija plānots noteikt, ka valdes un padomes locekļu prēmijas apmērs nevar pārsniegt četru mēnešu atlīdzību apmēru.

Jaunais likums paredz noteikt, kā turpmāk tiks pārvaldīti valsts un pašvaldību uzņēmumi, tostarp no 2016. gada lielajās valsts un publiski privātajās kapitālsabiedrībās tiks veidotas padomes.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Atlīdzība valdei ne vairāk kā Vidējā X10 ir runājama un pamatojama, bet padomei koeficients vidējā X10 ir pilnīgi nepamatots. Pirmkārt runājot par padomes atalgojumu jāatceras, ka padome nebūt nav cilvēki, kas uzņēmumā strādā pilnu darba dienu. Padomes strādā padomes sēžu laikā un (var būt) gatavojoties tām. Un ne vairāk. Tā kā mēnešalga padomei ir nepamatota. Padomes atlīdzībai būtu jābalstās uz nostrādāto stundu apmaksu.Un tur diez vai sanāktu pilnas desmit apmaksātas dienas mēnesī.

 2. Vai valstij ir vajadzīgi parazīti?

 3. Ko tad tagad darīs ar “Airbaltic” Gausa un “Lattelekom” Gulbja algām? Viņi taču nestrādās par nožēlojamiem grašiem, kaut kādiem 7500 eiro, mēnesī!

  • Protams, ka to nedarīs ne šie, ne arī citi.
   Gan jau valdība atradīs citu ceļu, kā maksāt viņiem menēsī vairāk kā premjeram gadā…Tāpat kā tagad…

 4. Un kamēr nav Pilnīgi pa vēlu! Joprojām nekas uz to pusi Redzami, Jūtami Nevirzās, priekš Latviešiem!
  Nekavējoties, Revolūcionārā vēzienā, uzņēmībā, IR JĀDZEMDĒ INDUSTRIĀLA EKONOMISKĀ attīstība Latvijā! Kamēr netiks uzbūvēti, iedarbināti desmitiem Lielu, simtiem vidēju Uzņēmumu Ražotāju, tikmēr naudas nebūs! Mums ir jāražo! Ražošana dos naudu visam, Pilnīgi viesiem nomaksātie Nodokļi! Kas vēl kādam nav skaidrs??? Un protams Plaukstoša Lauksaimniecība! Un kopjot, saudzējot, lolojot, rūpējoties par Latvijas Zeltu, Latvijas mežiem, dabu!

 5. Beidzot viens solis uz Patiesuma, iedzīvotāju (vienk. un vid. līmeņa Latviešu cilvēku) pusi! Bet šim vajadzētu būt sākumam, šī absurda, Latvijas iedzīvotāju apzagšanas postam! Vieni saņem 300-500 eiro, citi tūkstošiem, desmitiem! Jums gudrām galvām vajag Skaidri un Gaiši Paziņot, ka tākā esam kļuvuši gandrīz Pilntiesīga EU dalībvalsts, Latvijā, Latviešiem ir jāsaņem EU spējīgu valstu darba samaksa!!! Dievs dod ar tādiem sapņiem, pagaidām sapņos pacelt darba samaksu, kā minimālāko darba samaksu, ar stingru darba samaksas likumu, kautvai sētniekam, 7 eiro stundā Brutto. Un ne santīma zemāk! Bet Neviens par kautko tādu, ko Latvieši gaida jau 20 gadus Neviens no Politiķiem, da jebkad ievēlētajiem deputātiem, Neviens neierunājas, Neuzstāda, kā Galveno Latvijas attīstības mērķi! Tātad, kā piemēram vienā, otrā EU valstī, kur ir stingri noteikta Minimālā darba samaksa stundā! Tāpat arī kautkad nākotnē Latvijā! Un, bet Latvijā, Obligāti būs jāievieš tālākie stingrie griesti, cik drīskt saņemt, maksāt amatpersonām algas, darba samaksa stundā! Līdzīgi vajag, kā Dānijā! Lai ir Liels Vidējais slānis. Bet Nekādā gadījumā ar Jaunu Likumdošanu nepieļaut, ka daudzi nelieši saņem tūkstošiem, desmitiem. Nekādus Miljonāra statusus. Un Latvijā vajag Pilnīgi Jaunu, Caurspīdīgu Nodokļu sistēmu! Lai neviens nevarētu apšmaukt valsti (kā tas ir bijis pēdejos 20 gadus!), bet galvenais, vienkāršos strādājošos un visu mūsu Nākotni, Vecumdienas! Jā, jo biezāks, greznākas villas, luksusa autiņi, jo Treknāk, Trīskārši, Pieckārši maksās Nodokļus! Bet nevis kā tagad!

Draugiem Facebook Twitter Google+