×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Ierobežos būvdarbu termiņu līdz pieciem gadiem


Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi priekšlikumus būvdarbu termiņu ierobežošanai gadījumos, kuriem pirms tam nodrošināta sabiedrības iesaiste lēmuma pieņemšanā.


 

Ja valdība un Saeima atbalstīs EM priekšlikumus, šādos gadījumos netiks pagarināts plānošanas un arhitektūras uzdevuma, kā arī būvprojekta derīguma termiņš un vienlaikus noteikts maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums – pieci gadi.

Tas nozīmē, ka plānošanas un arhitektūras uzdevums vai būvprojekts būs derīgs divus gadus. Šajā laikā pasūtītājam jāizstrādā būvprojekts vai attiecīgi jāizņem būvatļauja, lai sāktu būvdarbus.

Projektiem, par kuriem sabiedrība ir izteikusi viedokli paredzētās darbības ietekmes uz vidi vai paredzētās būves publiskajā apspriešanā, tiks noteikts maksimālais būvniecības laiks – pieci gadi no būvatļaujas saņemšanas brīža.

Ņemot vērā, ka akceptētā būvprojekta derīguma termiņš ir divi gadi, kopējais būvniecības ilgums no būvprojekta akcepta brīža varēs sasniegt septiņus gadus. Analizējot vidējo būvju būvniecības ilgumu valstī, EM secinājusi, ka šāds termiņš ir pietiekams .

Ja būvdarbi tiks turpināti pēc būvdarbu veikšanai noteiktā termiņa – pieciem gadiem, šāda darbība tiks kvalificēta kā patvaļīga būvniecība.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+