Uncategorized

Ierobežos mēstules
 16

Foto – Dainis Bušmanis

Ministru kabinets vakar atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas priekšlikumu neadresētus drukātos reklāmas sūtījumus aplikt ar dabas resursu nodokli (DRN), lai tādējādi palīdzētu atbrīvot iedzīvotāju pastkastītes no šādām mēstulēm.

 

“Pastkastīšu piedrazošana ar šādiem materiāliem ir sasniegusi milzīgus apmērus, turklāt, atjaunojoties ekonomikas izaugsmei, ir sagaidāms, ka problēma kļūs vēl aktuālāka,” pauž ministrs Edmunds Sprūdžs.

VARAM piedāvātais risinājums šīs iniciatīvas ieviešanai paredz, ka līdzīgi kā videi kaitīgo preču un iepakojuma gadījumā DRN maksātājs būs persona, kura pirmā valsts teritorijā izplatīs reklāmas izdevumus un materiālus un nodokļa likme būs 91 santīms par kilogramu papīra.

Ministrs uzsver, ka dabas resursu nodokļa ieviešana reklāmas ražotājus un izplatītājus aicinās aizdomāties, cik daudz šādu materiālu drukāt un izplatīt, un iedzīvotājiem vairs nevajadzēs ik dienu no savām pastkastēm izvākt neskaitāmus eksemplārus bieži vien pat vienādu bukletu un atlaižu avīžu.

 

LA.lv