×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Ierobežos skaidras naudas darījumus fizisko personu starpā (30)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Lai mazinātu iespēju veikt krāpnieciskus darījumus un nepieļautu iespēju legalizēt nelikumīgi iegūtus līdzekļus, no nākamā gada ir spēkā ierobežojums fizisku personu darījumiem skaidrā naudā, ja darījuma summa pārsniedz 7200 eiro, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Ierobežojums ir spēkā tikai attiecībā uz darījumiem skaidrā naudā. Taču, izmantojot bezskaidras naudas norēķinus, fiziskas personas arī turpmāk drīkstēs savstarpēji norēķināties par jebkuru summu.

Tas nozīmē, ka no 2017.gada 1.janvāra darījumus skaidrā naudā, ja summa pārsniegs 7200 eiro, nedrīkstēs veikt:

Fiziskas personas, no kurām neviena nav reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs.

Piemēram, brālis savai māsai (neviens no viņiem neveic saimniecisko darbību) vēlas aizdot skaidrā naudā 7500 eiro automašīnas iegādei. Atbilstoši minētajam ierobežojumam brālis savai māsai skaidrā naudā drīkst aizdot 7200 eiro, savukārt atlikušos 300 eiro jāpārskaita bezskaidras naudas norēķinu veidā.


Fiziskas personas, pat ja viena no tām ir reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs.

Piemēram, saimnieciskās darbības veicējs gadatirgū pārdod pašizgatavotas koka dārza mājiņas un vienas dārza mājiņas cena ir 8000 eiro. Pircējs (persona, kas neveic saimniecisko darbību) vēlas iegādāties dārza mājiņu skaidrā naudā. Atbilstoši minētajam ierobežojumam koka mājiņu tirgotājs (saimnieciskās darbības veicējs) nedrīkst pārdot dārza mājiņu skaidrā naudā par 8000 eiro. Šādā gadījumā personas var vienoties, ka pircējs skaidrā naudā samaksās avansa maksājumu 5000 eiro apmērā, bet atlikušo daļu 3000 eiro apmērā pārskaitīs bezskaidras naudas norēķinu veidā.

Abos gadījumos visa aizdevuma un pirkuma summa var tikt pārskaitīta arī bezskaidras naudas norēķinu veidā.

Minēto ierobežojumu nosaka likuma “Par nodokļiem un nodevām” 30.panta astotā daļa, kas stājās spēkā 2016.gada 10.decembrī[1]. Šāda ierobežojuma mērķis ir samazināt skaidrā naudā veikto darījumu skaitu, jo skaidras naudas izmantošana ir saistīta ar paaugstinātu darījumu nedeklarēšanu un nodokļu nemaksāšanas risku, kā arī ar mērķi mazināt un mēģināt novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas iespējas.

Savukārt pārejas noteikumi paredz, ka skaidras naudas darījumos, kas noslēgti pirms 2017.gada 1.janvāra un to pilnīga vai daļēja izpilde paredzēta pēc 2017.gada 1.janvāra, norēķinu kārtība maināma uz bezskaidras naudas maksājumu līdz 2018.gada 1.janvārim.

Par darījuma veikšanu skaidrā naudā, ja darījuma summa pārsniedz 7200 eiro, ir paredzēta administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 159.7 panta trešo daļu, proti, naudas sods piecpadsmit procentu apmērā no darījuma summas.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Sveiki,
  Tas ir informēt plašu sabiedrību, ka privātā aizdevuma aizdevēja Jane Alison kundze piedāvā finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga finansiāla palīdzība. Mēs izsniedzam aizdevumus ar 2% procentu likmi privātpersonām, firmām un uzņēmumiem saskaņā ar skaidriem un saprotamiem noteikumiem un nosacījumiem. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu kredīta noteikumus un nosacījumus: (saintloanss@gmail.com)

 2. Vai jūs domājat par aizdevuma saņemšanu? Vai jums nopietni ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai sāktu savu biznesu? Vai jums ir parāds? Šī ir jūsu iespēja sasniegt jūsu vēlmi, mēs izsniedzam individuālus aizdevumus, biznesa aizdevumus un visu veidu aizdevumus ar 2% interesi, lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu (evaruiperezfinance@gmail.com).

 3. Mr. Richard Cosmos Atbildēt

  Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Mēs izsniedzam biznesa aizdevumus, personīgos aizdevumus, studentu aizdevumus, Auto aizdevumus uc Ja jūs interesē sazinieties ar mums pa: (richardcosmos5@gmail.com)

  Kredīta piedāvājums ir steidzams.

 4. Sveiki,
  Esmu Dr Ben Peterson, privātā aizdevuma aizdevējs, kurš dod iespēju saņemt aizdevumus ar dzīvības laiku. Vai jums ir kādas finansiālas grūtības? Vajadzīgs aizdevums parāda konsolidācijai ar likmi 2% apmērā būvniecībai, nekustamā īpašuma aizdevumam, refinansēt, personiskai, uzņēmējdarbībai vai ārkārtas naudai? Vai jūs esat biznesmenis vai sievietes, kas domā paplašināt savu uzņēmējdarbību, piedāvājot visu veidu aizdevumus. Ja interesē, sazinieties ar mums šodien (24hoursloanservices@gmail.com)

 5. Laba diena, Mans vārds ir Juris es esmu pilsonis lativa es gribu liecināt par labu aizdevumu aizdevējs, kurš parādīja gaismas, kas man pēc scammed ar 4 dažādiem interneta starptautiskajiem aizdevējiem, viņi visi sola, lai dotu man aizdevumu pēc tam, kad man samaksāt daudz maksu kas dod neko un sasniedza ne pozitīvu rezultātu. Es pazaudēju savu grūti nopelnīt naudu, un tas bija pavisam 8,000euro. Kādu dienu, jo man bija pārlūkojot internetu, meklē forsterated kad es nāca pāri liecību vīrietis, kurš arī tika scammed un galu galā got saistīts legit aizdevumu uzņēmumam nosaukumu kungs Sergejs shikunov Loan firma (sergeyshikunov@yahoo.com), kur viņš beidzot ieguva savu aizdevumu , tāpēc es nolēmu sazināties ar pašu aizdevumu uzņēmumam, un tad teica, viņiem mans stāsts par to, kā man ir scammed ar 4 dažādiem aizdevējiem, kuri neko nedarīja, bet protams, man vairāk sāpes. Es izskaidrot sabiedrībai pa pastu, un visi viņi man teica, bija raudāt ne vairāk, jo es saņemšu savu aizdevumu savā uzņēmumā, un arī man ir izdarījis pareizo izvēli sazinoties ar viņiem. i piepilda kredīta pieteikuma veidlapu un turpināja ar visu, kas tika pieprasīts no manis, un man bija dota aizdevuma summu 600,000.00 eiro ar šo lielisko Company (Sergey kungs shikunov Loan Firm} Sergeja shikunov kungs pārvalda un šeit es esmu šodien apmierināts ar savu ģimeni jo M. Sergejs shikunov aizdevumu firma man ir devis aizdevumu, lai es zvērests manu self, ka es saglabātu apliecinādams internetā par to, kā es got manu kredītu. Vai jums ir nepieciešams kredīts steidzami? laipni un ātri sazināties ar Mr Sergejs shikunov Loan Firm tagad savu aizdevumu pa e-pastu: (sergeyshikunov@yahoo.com) es uzskatu citi cilvēki arī dod liecību par šo pašu godīgs aizdevējam

 6. Vai jūs meklējat finansiālo palīdzību, Vai jūs izmisīgi nepieciešama finansiāla palīdzība? (Sergeyshikunov@yahoo.com) ir šeit, lai jums jūsu sniegto pieprasīto aizdevuma summu. tāpēc viss, kas jums jādara, ir aizpildīt zemāk formu un saņemt atpakaļ pie mums uzreiz, mēs sniegsim Jums 100% garantiju, ka jūsu kredīts ir labi nodrošināts ar šo uzņēmumu labi, mēs dot aizdevumus ar likmi 2% procentu tik aizpildīt bezmaksas, jums būs iespēja atmaksāt aizdevumu. Mēs dodam aizdevumus pie vismaz $ 1000 līdz $ 1.000.000 ar likmi 2% procentu. arī sazināties ar mums, lai jebkāda veida aizdevumu. lai saņemtu sīkāku informāciju, rakstiet mums un pieteikties nākamajam aizdevumu. via (sergeyshikunov@yahoo.com)

 7. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums? personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums, nenodrošinātu aizdevumu, riska kapitāls utt .. Vai tu esi bijis atteikts aizdevumu banka vai finanšu iestāde par jebkuru iemeslu dēļ. Mēs esam privāto aizdevēju, aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un pieejamu procentu likmi 2% procentu likmi. Ja ir interese? Sazinieties ar mums šodien pie (fredrickpetersonloan@gmail.com) un saņemt savu aizdevumu šodien
  Sveicieni,
  Fredrick Peterson investīcijas Team

 8. Kam gan būtu kāda daļa, ko es daru ar savu godīgi sapelnīto naudu…varbūt jau gadiem turu to skaidrā, nevis bankās noguldītu. Un kas tā par līšanu manā makā…gribu, aizdodu, gribu dāvinu, gribu– sabāžu krāsnī un nokurinu…

 9. Es saprastu, ja šāds bankas pakalpojums būtu pa velti, bet tur jau ir komisija, ja man nav šis pakalpojums nepieciešams, kapēc man kādai privātai iestādei būtu jāmaksā nauda par to ko man nevajag?

 10. Un kas man par bankas komisijām naudu atmaksās?

 11. Atkal likumdevējs nav norādījis periodu ua kādu tie 7200 eiro attiecas. Vai tie uz vienu pirkumu, mēnesi, gadu vai visu mūžu. Tāds pat absurds kā ar juridisko personu skaidras naudas darījumu ierobežošanu. Katrs interpretē savādāk. Bet likumdevējs uzskata, ja likuma maketu nosauc par likumu, tad viss kārtībā. Tas caurums ir atstāts tāpēc, lai varētu sodīt gan uzņēmējus, gan fiziskas personas. Jo ar VID diskutēt ir neiespējami. Viņiem tikai viena taisnība. Tā ir VID taisnība.

 12. Sekoju līdzi notikumiem... Atbildēt

  Kas par kārtējo ideju nāk no melnā vid zārka…
  Pašu saudzsrāvu zārks ir negodīgi uzcelts… Miljoni šur, miljoni tur …

 13. Ir liela māksla vai stulbums iekaset nodokļus no 100€,bet neiekaset no tūkstošiem un vēl uzdoties par ekonomistiem vai finansistiem!

 14. smieklīgi, jau vismaz 5 gadus to jādara

 15. Mana nauda tikai Latvijas bankai.Tā kā tadas nav ,čuriki jums visiem

 16. Un kaa juus to izkontroleesiet sukas a?

 17. varbūt drīz ierobežos arī to, cik reizes dienas laikā var ieelpot?

 18. Miljoni aiziet valstij gar degunu, un gailis pakaļ nedzied. Bet šie tagad dārza mājiņas ķers, āksti!

 19. Loti kludains likuma skaidrojums. Kauns par LA.

 20. Kāpēc man vajadzētu atbalstīt ar savu naudu svešu biznesu- bankas?! Parex un vēl
  pārējo banku īpašniekus kas piešmauca noguldītājus, nesodīja, bet naudu noguldītāji neatguva.Tad ar kādām tiesībām valsts liek iedzīvotājiem spiestā kārtā uzticēt savu naudu privāta biznesa struktūrām- krāpniekiem?!

 21. pirmkārt – kā viņi plāno to kontrolēt? sekos tam brālim, lai viņš māsai naudu nedod? un otrkārt – pat, ja pieķer, es labāk maksāju sodu 15%, nekād IIN 23% no summas 😀

 22. A vot vam HU!! Pārdos 2 setos – bucku par 5000 naudām, un jumtu par 3000!

 23. Un ka tagad savus darijumus vares kartot SC SIA`s , ka piemeram RNP,RS,pasvaldibas u.t.t.

 24. Sagribējāt gan. Kā mani var piespiest, godīgi sapelnīto un sakrāto naudu, uzticēt kaut kādai trešajai personai (bankai), kura pie tam vēl prasa par to komisiju? Kāā??????

 25. Nav slikti un lai tā arī būtu.
  Bet ko darīt, ja nav uzticības privātām svešzemju bankām, un nav vēlēšanās stimulēt citu valstu ekonomiku?
  Kur ir Latvijas valsts bankas, jeb pērciet Latvijas preci?
  Kāpēc likumdevējs/ valdība tik cītīgi lobē svešzemju baņķierus un grauj savas valsts ekonomiku?

  • Tāpēc, ka viņi uz vienu roku
   ar tām bankām izlaupa Latviju.

  • tiklīdz ieskaiti to grūti sūri sapelnīto naudīnu tur ir dienas limiti un komisijas,es vienreiz norvik banka atveru kontu,lai atrāk varetu vienam uzņēmumam naudu ieskaitīt,palika iekšā 10 eiro,pēc pāris mēnešiem tikai 6,eiro,pārskaitīju uz citu kontu lai pa nullem,pēc dažām nedēļām zvana no bankas jūs mums esat naudu parādā par konta apkalpošanu dabūju vēl piemaksāt ap trīs eiro lai slēdz to kontu,bet matemātika vienkārša ja 100 000 tūkstoši noguldītāju mēnesī kaut pa 1,eiro atstātu bankā tie jau būtu 100 000eiro un kas tu neesi no zila gaisa dzīvot…nu vēl jāparēķina ar 2 un 3..

Draugiem Facebook Twitter Google+