×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Ieroči un munīcija atsavināti vairākos reģionos Latvijā; aizturēti divi bezdarbnieki

Valsts  Policijas fotoValsts Policijas foto

Vairākās vietās Latvijā policija atsavinājusi lielu daudzumu ieroču un munīcijas, un saistībā ar nelegālo ieroču apriti aizturēti divi cilvēki, kas ir bezdarbnieki, ceturtdien pavēstīja Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš.

Valsts policija, veicot 10 kratīšanas, oktobra sākumā atsavinājusi 71 šaujamieroci, kā arī vairāk nekā 3000 munīcijas vienību un 56 detonatorus.Nelegālo ieroču glabāšanas vietas konstatētas vairākās vietās Rīgas rajonā, kā arī Liepājas, Ventspils, Kuldīgas rajonos.

Policija no nelegālās aprites izņēmusi 35 šautenes, 16 pistoles, 11 mašīnpistoles, sešas bises, divus ložmetējus un vienu triecienšauteni.

Par nelikumīgu ieroču glabāšanu aizturēti divi Latvijas iedzīvotāji – 1968. un 1966.gadā dzimuši vīrieši. Abas personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar nelegālu ieroču apriti.

Šobrīd zināms, ka vīrieši nodarbojās gan ar izrakumiem Latvijas teritorijā, gan iegādājās šaujamieročus vai to detaļas ārvalstīs. Abi vīrieši ir bezdarbnieki, tāpēc pastāv iespēja, ka ieroči glabāti ne tikai kolekcionēšanai savām vajadzībām, bet arī pārdoti, lai pelnītu savai iztikai. Vīriešiem pašlaik piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Policijas pārstāvis norāda, ka pēc sprieduma stāšanās spēkā lielākā daļa ieroču tiek iznīcināti, jo lielākā daļa paraugmodeļi Kriminālistikas pārvaldes rīcībā ir.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada deviņiem mēnešiem, uzsākto kriminālprocesu skaits ir pieaudzis – pērn tie bija 228, bet šogad jau 244. Tas norādot, ka policija uzlabo savas pozīcijas, nevis to, ka palielinās nelegālo ieroču skaits, skaidro policija.

Ar nelegālajiem ieročiem aptuveni 90% veiktas bruņotas laupīšanas vai smagi miesas bojājumi. Pērn, pielietojot šaujamieročus, izdarītas 16 slepkavības, savukārt šogad – piecas. No tām divas vai tris izdarīts ar kara laika ieročiem. Laupīšanas pērn, pielietojot šaujamieroci, veiktas 26, bet šogad – 14.

Pērnā gada pirmajos deviņos mēnešos no aprites izņemti 452 nelegālie šaujamieroči, bet šogad šajā pašā periodā – 474. Pārsvarā tie ir 2.Pasaules kara ieroči.

Automātiskajiem ieročiem melnajā tirgū cena svārstās no 500 līdz 700 eiro. Ekskluzīvs modelis var maksāt arī vairākus tūkstošus eiro. Vairākus gadus stabilu vietu tirdzniecībā ieņem internets.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+