×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Ieroču ražotājs aicina boikotēt Līema Nīsona filmas

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu ieroču ražotājs aicinājis boikotēt īru aktiera Līema Nīsona filmas, jo nesenā intervijā viņš kritizēja ASV pastāvošo ieroču kultūru.

Nīsons pagājušonedēļ vainoja ieroču brīvo pieejamību pie vardarbības aktu skaita palielināšanās. “Pārāk daudz brīvi pieejamu ieroču,” intervijā “Gulf News” sacīja Nīsons. “It īpaši ASV. Cik liels ir iedzīvotāju skaits, 320 miljoni? Taču iedzīvotājiem pieder vairāk nekā 300 miljoni. Manuprāt, tas ir negods. Katru nedēļu avīzēs parādās virsraksti, ka vēl daži bērni nogalināti skolā.”

Nīsona izteikumi saniknojuši ieroču ražotāju “Para Usa”, kas ironiskā kārtā nodrošināja šaujamieročus aktiera jaunākajā asa sižeta kinolentē “Taken 3” (“Nolaupītā 3”).

“Viņa attieksme atspoguļo nezināšanu par kultūru un faktiem, kas ir pamatā otrajam konstitūcijas labojumam un amerikāņu brīvībām,” teikts kompānijas paziņojumā.

Nīsons intervijā izteicās, ka pie vardarbības palielināšanās neesot vainojamas asa sižeta filmas, jo tā esot “fantāzija”.

“Es uzaugu, skatoties kovboju filmas. Es spēlējoties šaudījos, saliekot pirkstus kopā kā pistoli. Taču es neuzaugu par slepkavu,” skaidro aktieris, kurš filmu franšīzē “Nolaupītā” atveido bijušo Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) aģentu Braienu Milzu.

“Tādi varoņi kā Braiens Milzs izvelk ieroci un atriebjas, taču tā ir fantāzija,” norādīja aktieris. “Tas notiek filmā! Domāju, ka tas palīdz skatītājiem atslēgties no stresa un tamlīdzīgām lietām. Taču tas nenozīmē, ka viņi iziet no kino ar domu, ka vajadzētu nopirkt ieroci.”

Sērijas “Nolaupītā” trīs filmu kopējie kases ieņēmumi no biļešu pārdošanas kinoteātros ir gandrīz 700 miljoni ASV dolāru (595 miljoni eiro).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+