Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
23. septembris, 2014
Drukāt

Ierodas 130 000 kurdu bēgļu


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bēgot no džihādistu grupējuma “Islāma valsts”, Turcijā ieradušies vairāk nekā 130 000 Sīrijas kurdu, vakar paziņojis Turcijas premjerministra vietnieks Numans Kurtulmušs, brīdinot, ka bēgļu skaits var pieaugt.

Pēdējās nedēļas laikā “Islāma valsts” Sīrijā, netālu no robežas ar Turciju, ieņēmusi vairākus desmitus kurdu ciematu. ANO bēgļu aģentūra paziņojusi, ka bēgļu gaitās var doties vēl vairāki simti tūkstošu sīriešu. Turcijas ārkārtas situāciju direktorāts paziņojis, ka daudzviet slēdz robežu ar Sīriju. Pārvietotajiem sīriešiem ir atvērts viens robežpunkts, lai varētu identificēt, kontrolēt un sniegt pirmo palīdzību, ja tas nepieciešams. Sīrijas un Irākas džihādistu grupējums “Islāma valsts” mudina savus atbalstītājus nogalināt to valstu pilsoņus, kas piedalās ASV vadītajā koalīcijā pret džihādistiem. ASV un Francija jau veikušas uzlidojumus “Islāma valsts” pozīcijām Irākā un šobrīd pret grupējumu, kas tiek uzskatīts par draudu globālajai drošībai, cenšas izveidot starptautisku koalīciju.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+