×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Ierodas jauni patvēruma meklētāji – kopumā 13 cilvēki

Foto - LETAFoto - LETA

Foto no arhīva. Rīgas Lutera draudzes rīkotais koncerts un svētku mielasts patvēruma meklētājiem no izmitināšanas centra "Mucenieki".

Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas otrdien pārceltas 13 personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā pieci pirmsskolas vecuma bērni, aģentūru BNS informēja PIlsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Uz Latviju otrdien pārceltās četras ģimenes ir no Sīrijas, patlaban tās atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

PMLP informē, ka personas strādājušas izglītības, tirdzniecības, inženierzinātnes un viesmīlības jomās. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu, angļu, kurmandži un krievu valodas zināšanas.

Tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot PLMP turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros ir uzņēmusi 69 personas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+