×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Ierosina izveidot Eiropas Prokuratūru


Foto - LETAFoto - LETA

Lai aizsargātu ES nodokļu maksātāju naudu pret krāpnieciskiem darījumiem, Eiropas Komisija ierosinājusi izveidot Eiropas Prokuratūru un stiprināt Eiropas korupcijas apkarošanas biroju OLAF. 


 

Eiropas Prokuratūras pamatuzdevums būs veikt izmeklēšanu un kriminālvajāšanu par noziedzīgiem nodarījumiem, kas skar ES budžetu, un vajadzības gadījumā tā būs tiesīga virzīt kriminālprocesu dalībvalstu tiesās. Eiropas Prokuratūra būs neatkarīga iestāde, kam piemēros demokrātisku pārraudzību.

Žozē Manuels Barozu, EK: “Kā solīts manā 2012. gada uzrunā par stāvokli Savienībā, Komisija ierosinājusi izveidot Eiropas Prokuratūru. Šī iniciatīva apliecina Komisijas apņēmību sargāt tiesiskumu. Tā būtiski uzlabos nodokļu maksātāju naudas aizsardzību un ļaus efektīvi apkarot krāpšanu saistībā ar ES līdzekļiem. Komisija turklāt ir izpildījusi savu apņemšanos stiprināt OLAF procedūras attiecībā uz procesuālajām garantijām, tās pielāgojot garantijām, ko piemēros Eiropas Prokuratūra.”

Tikmēr ES tiesiskuma komisāre Viviāna Redinga ir pārliecināta, ka “sniedzot šo priekšlikumu, Eiropas Komisija izpilda solījumu piemērot “absolūtas neiecietības” politiku attiecībā uz krāpšanu saistībā ar ES budžetu.”

Viņa arī cer, ka dalībvalstis atbalstīs šo projektu, lai jau 2015. gada 1. janvārī Eiropas Prokuratūra varētu sākt darbu.

“Noziedznieki, kas savā labā izmanto juridiskās nepilnības, lai savas kabatas piepildītu ar nodokļu maksātāju naudu, nedrīkstētu izsprukt nesodīti tā iemesla dēļ, ka mums nav atbilstošu līdzekļu, lai viņus sauktu pie atbildības. Mums jāsaprot – ja mēs, ES, neaizsargāsim savu federālo budžetu, mūsu vietā to nedarīs neviens cits,” tā 
V. Redinga.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+