×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Ierosina lietu par pensiju piemaksām


maks_leta5

Satversmes tiesa vakar paziņoja, ka tiek ierosināta lieta par Pensiju likuma pārejas noteikumiem, kas paredzēja pensiju piemaksas piešķirt līdz 2011. gada 31. decembrim. 


 

Personas, kas pensijā dodas šogad, vairs nesaņem piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām. Tās atceltas no šā gada 1. janvāra. Piemaksas pie pensijas – 70 santīmus par katru darba stāža gadu – turpina saņemt tie cilvēki, kas pensionējās līdz 2012. gada 1. janvārim. Kā norāda “Saskaņas centrs”, šīs piemaksas ir vidēji 23 latus lielas.

Saeimas “Saskaņas centra” deputāti uzskatīja, kas tas nav taisnīgi pret jaunajiem pensionāriem, kas pensijas vecumu – 62 gadus – sasniedz šogad. Arī viņu darba stāžā vismaz 20 – 25 gadi nostrādāti līdz 1996. gadam. Nesaņemot piemaksas, šie cilvēki ik mēnesi zaudē apmēram 15 – 20 latus. Pieteikuma iesniedzēji – 20 Saeimas deputāti – uzskata, ka tādējādi ir pārkāpts tiesiskās vienlīdzības princips. Turklāt apstrīdētajā normā ietvertais regulējums esot uzskatāms par tādu, kas ierobežo personas tiesības uz sociālo nodrošinājumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+