×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Ierosināta petīcija, lai “Disney” izdotu filmu ar apaļīgu galveno varoni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

G-228 Max (Russell Crowe) enjoys the company of his supposed long-lost cousin Christie Roberts (Abbie Cornish) in A GOOD YEAR.

Ierosināta interneta petīcija par apaļīgas galvenās varones iekļaušanu kādā no nākamajām studijas “Disney” filmām, kas jau savākusi 22 000 parakstu, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Petīciju ar nosaukumu “Katrs ķermenis ir skaists” iesākusi vidusskolniece Džūela Mūra no ASV. “Es esmu apaļīga jauna sieviete un pazīstu daudzas lielo izmēru valkātājas, kuras cīnās ar zemu pašvērtējumu un kurām vajadzīgs pozitīvs piemērs medijos,” viņa raksta petīcijas pieteikumā. “Tas ļoti palīdzētu apaļīgajām meitenēm visā pasaulē, kuras mediji ik dienas bombardē ar attēliem, kas viņām liek justies neglītām un neatbilstošām slaiduma standartiem.”

Vēl viens iemesls parakstu vākšanai esot bijis, lai “mazi zēni redzētu apaļīgākas “Disney” princeses un neuzaugtu, domājot, ka viņu nākotnes draudzenēm jābūt perfektām”.

“Disney” filmu varones, tādas kā Sniegbaltīte un Pokahonta, vienmēr attēlotas slaidas un skaistas. Pēdējās filmās “Tangled” un “Frozen” to tēli kļuvuši neatkarīgāki un mazāk romantiski, taču ārienē nekas nav mainījies.

Šonedēļ arī populārās lelles Bārbijas dizainerei nācās aizstāvēt rotaļlietas ķermeņa proporcijas, kas bieži kritizētas kā nereālas un nesasniedzamas. Kima Kalmone sacīja, ka meiteņu paštēls šajā vecumā nav balstīts uz rotaļlietām. Lelles augums esot tieši tāds tāpēc, lai to vieglāk apģērbt, viņa uzsvēra.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+