×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Iesaistīšanās

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Saeima pieņēmusi grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”. Nacionālajā likumdošanā iekļautais regulējums mums paver plašākas iespējas iesaistīties Eiropas Savienības politikas veidošanā.

 

Eiropas pilsoņu iniciatīvas regulējums paredz, ka viens miljons pilsoņu, kuri pārstāv vismaz vienu ceturtdaļu ES dalībvalstu, var aicināt Eiropas Komisiju nākt klajā ar tiesību aktu priekšlikumiem jomās, kurās komisijai ir pilnvaras rīkoties.

Likums tagad papildināts ar jaunu nodaļu par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, kas nosaka: iniciatīvas atbalstam savāktie pilsoņu paraksti jāiesniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai, kas tos saskaita un pārbauda derīgumu. Ja parakstus paredzēts vākt tiešsaistē, organizatoriem jālūdz atbildīgajai iestādei izsniegt sertifikātu, kas apliecina, ka šī tiešsaistes sistēma atbilst izvirzītajiem drošības un tehniskajiem parametriem (tas neattieksies uz gadījumiem, kad organizatori saņēmuši citas ES dalībvalsts kompetentās iestādes sertifikātu).

Šādu Eiropas pilsoņu iniciatīvas regulējuma ieviešanu prasa Eiropas regula.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+