×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Iesaka sagatavoties gripas sezonai, kamēr vīrusi vēl neuzbrūk (1)

© itsmejust - Fotolia.com© itsmejust - Fotolia.com

Aizritējusi jau astotā nedēļa, kopš Slimību profilakses un kontrole centrs (SPKC) uzsācis ikgadējo gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringu – gripas saslimšanas gadījumi monitoringa iestādēs nav reģistrēti. Savukārt aizvadītās nedēļas laikā ir nedaudz samazinājusies iedzīvotāju vēršanās pie ģimenes ārstiem saistībā ar saslimšanu ar citām elpceļu infekcijām un pneimoniju. Jāatzīmē, ka pagājušajā gadā, atsevišķi gripas saslimšanas gadījumi tika konstatēti novembra mēnesī, tāpat arī saslimšana ar AAEI bija augstāka nekā šogad.

SPKC šī gada zemais saslimšanas līmenis ar AAEI daļēji skaidro ar laika apstākļiem – ir izpalicis liels augstums un slapjdraņķis, tomēr šobrīd, kad laiks paliek aukstāks un parādās arvien vairāk nokrišņi, saslimšana ar saaukstēšanās slimībām (vai akūtām augšējo elpceļu infekcijām), kuras izraisa dažādi elpceļu vīrusi – paragripas vīrusi adenovīrusi un citi var pieaugt, brīdina epidemiologi.

Kā portālu “LA.lv” informēja speciālisti, ikvienam vajadzētu rūpīgi sagatavoties elpceļu infekciju gripas sezonai. Šobrīd ir piemērotākais laiks, lai stiprinātu sava organisma imunitāti, kā arī vakcinētos pret gripu. Pret gripu īpaši aicinām vakcinēties tos cilvēkus, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un ir augsts gripas komplikāciju risks. Tie ir:

– cilvēki, kuri slimo ar hroniskām plaušu, sirds un asinsvadu sistēmas, nieru un vielmaiņas slimībām;

– cilvēki, kuri vecāki par 65 gadiem, jo šajā vecumā imūnā sistēma vairs nenodrošina pilnvērtīgu aizsardzību pret
saslimšanu un nereti saasinās arī hroniskās slimības, kas kopā ar gripas vīrusu var radīt dzīvībai bīstamas komplikācijas;

– bērni no sešu līdz 23 mēnešu vecumam, jo viņiem vēl nav izveidojusies imunitāte pret nevienu no gripas vīrusiem;

– mediķi un sociālie darbinieki, kuri rūpējas par pacientiem ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs;

pacientiem, kuriem gripas sezonas laikā ieplānotas ārstēšanās stacionārās iestādēs, piemērām plānveida operācijas

SPKC epidemiologi atgādina, ka lielāks inficēšanās risks ir to profesiju pārstāvjiem, kuru darbs saistīts ar atrašanos publiskā vietā un pakalpojumu sniegšanu daudziem cilvēkiem (piem., veikalu pārdevējiem, ārstniecības iestāžu darbiniekiem skolotājiem un audzinātājiem).

Pacientiem ar hroniskām slimībām, bērniem no 6 mēnešu līdz 23 mēnešu vecumam, cilvēkiem no 65 gadu vecuma un grūtniecēm valsts 50% apmērā kompensē vakcināciju pret gripu. Par vakcināciju jautājiet savam ģimenes ārstam vai tuvākajā vakcinācijas kabinetā!

Atgādinām, ka aizvadītājā gadā liels iedzīvotāju skaits – 79, zaudēja dzīvību pēc smagām komplikācijām, ko izraisījusi gripa. Tāpat jāatzīmē, ka neviens no mirušajiem pacientiem nebija vakcinēts pret gripu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. I realize that is truly dull and you’re just skipping to the subsequent comment, nevertheless i merely desired to toss a sizable numerous thanks – a person settled the main things personally!
    [url=http://jeux-pour-3ds.youaresomebody.org]jeux pour 3ds[/url]

Draugiem Facebook Twitter Google+