×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. septembris, 2017
Drukāt

Līdzekļus demogrāfijas veicināšanai varētu rast, “iesaldējot” Liepājas cietuma būvniecību (5)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Demogrāfijas problēmu finansēšanai varētu atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu, atzīst Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Šodien pēc tikšanās ar sociālajiem partneriem žurnālisti Ministru prezidentam vaicāja, vai demogrāfijas problēmu risināšanai nepieciešamo finansējumu varētu rast, piemēram, atliekot Liepājas cietuma būvniecības projektu. Kučinskis atzina, ka tiek pārrunāti dažādi varianti, bet viens no risinājumiem ir kāda investīciju projekta atlikšana. “Esmu tādām sarunām atvērts, neesmu noliedzošs,” teica premjers.

Savukārt finanšu ministre norādīja, ka viņa atbalstītu ideju par Liepājas cietuma būvniecības projekta apturēšanu. “Ja jāizvēlas starp atbalstu ģimenēm ar bērniem vai dubultu izmaksu cietuma celtniecībai, tad šādu ideju atbalstu,” pauda Reizniece-Ozola.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents pēc tikšanās ar premjeru žurnālistiem uzsvēra, ka valdībai ir jāturas pie Ministru kabineta rīcības plāna, kurā ir minēti demogrāfijas veicināšanas pasākumi, tomēr vēl nepieciešams izstrādāt detalizētu šo pasākumu finansēšanas plānu.

“Valdības rīcības plāns paredz, ka Ministru kabinetam ar sociālajiem partneriem un citiem ekspertiem ir jāizstrādā īpaša programma ģimeņu. Programma ir izstrādāta, kas drīzumā tiks skatīta valdībā. Tomēr nākamajam solim vajadzētu būt – finansēšanas modeļa izstrāde. Jābūt skaidrībai, kā nodrošinās finansējumu programmas īstenošanai, gluži kā tas bija ar veselības nozares finansēšanu,” sacīja LDDK prezidents.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri vēl nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš atzina, ka nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas – “Re&Re” un “UPB”. Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka “UPB” darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt “Re&Re “- par 123 416 618 eiro.

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Redzams, ka valdības NEPROT strādāt. Ja kaut kur pieprasa finansējumu (šoreiz demogrāfijai), tā ATKAL KAUT KUR KO IESALDĒ VAI PĀRTRAUC!!!? Agrāk rīdīja pensionārus pret māmiņām, skolotājus pret mediķiem. Vēl nesaprotu to mākslīgi radīto spriedzi sabiedrībā attiecībā uz demogrāfiju valstī: NA jau daudz agrāk runāja par nepieciešamo naudu šīm vajadzībām!!!KĀPĒC NEKAS NETIKA DARĪTS, LAI PIRMS BUDŽETA ŠIS JAUTĀJUMS TIKTU ATRISINĀTS BEZ AMBĪCIJĀM??? KĀPĒC APZINĀTI VAINO NA??? KĀPĒC ATKAL ZZS RADA SPRIEDZI??? Lembergs laikam atkal devis padomu šādi rīkoties, lai tikai nebūtu miers un normālas attiecības starp partijām; lai sabiedrība kārtējo reizi skatās un klausās nesaskaņas un pretīgās runas! NESIMPATIZĒJU NEVIENAI PARTIJAI, BET ĻOTI NEPATĪK TĀ NEPĀRTRAUKTĀ ĒŠANĀS UN PREMJERU SKATĪŠANĀS MUTĒ SAVIEM SPONSORIEM!!!!!!!!!! KĀ SAPĪTS ZIRGS UZVEDAS ARĪ PREZIDENTS(ZZS)!!! CIK ILGI TĀ ŠIE KADRI DOMĀ DARBOTIES!!! CIK ILGI VĒL DOMĀ KOMANDĒT VALSTI LEMBERGS??? KUR LEMBERGA SAIMNIEKA PRASMES, JO ATTIECĪBĀ UZ LATVIJU TĀS NEREDZAS????????? KATRA JAUNA DIENA SĀKAS AR KAUT KĀDĀM AMBĪCIJĀM!

  2. Ko nu teiks putinfiliāle-saskaņa,kas cerēja,ka jaunais cietums būs viņu vēlētāju pārpildīts… iepriekšējās Saeimas vēlēšanās pukinfiliāle cietumos pārliecinoši uzvareja!

  3. Ko nu teiks Nacionālā apvienība, kas cerēja, ka no cietuma būvniecības atleks naudiņa nākošajām saeimas vēlēšanām?

  4. Cietuma celtniecība radīs jaunas darba vietas ,prasīs darba rokas kvalificētas un mazāk kvalificētas. Pašlaik,kad pastiprināti tiek likvidētas skolas un palielināts alkoholisko dzērienu piedāvājums,palielināsies arī uz cietumiem nosūtāmo skaits.
    Secinājums – cietums jāceļ un nekavējoties!

  5. Ieplānoto budžeta vietu skaits studijām augstākajās mācību iestādēs vairākus desmītus reižu pārsniedz vidējo izglītību ieguvušo skaitu. Rezultātā – iesldēti līdzekļi, kurus varētu novirzīt demgrāfijas programām, kas tieši ietekmētu izglītojamo skaita, ja ne pieaugumam, tad vismaz noturēšanu pašreizējā līmenī tuvākajā nākotnē.

Draugiem Facebook Twitter Google+