×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Iesaldēta miljardiera Kurčenko nauda 


LETALETA

Gāztajam Ukrainas režīmam draudzīgais bēguļojošais ukraiņu miljardieris Sergejs Kurčenko ar dažādu nelikumīgu shēmu palīdzību valsts kasei izkrāpis vienu miljardu dolāru.

Kā raksta Ukrainas laikraksts “Kyiv Post”, “skandāla centrā ir Latvijas banka “ABLV Bank”, kurā Kurčenko ofšoru tīklam bijis vairums kontu”.

28 gadus vecais Kurčenko uzradās no nekurienes un kļuva par vienu no Ukrainas turīgākajiem cilvēkiem, taču viņa finanšu impērija sabruka līdz ar prezidenta Viktora Janukoviča gāšanu, raksta laikraksts.

Kā noskaidrojuši izmeklētāji, Kurčenko savas nelikumīgās darbības realizējis ar simtiem fiktīvu Ukrainas un desmitiem ofšoru kompāniju, nodarbinot vairāk nekā 600 cilvēku. Izmeklētāji ir pārliecināti, ka Kurčenko savas aktivitātes veicis ar Janukoviča administrācijas svētību, valsts kasei izkrāpjot milzīgus līdzekļus. Kopš 20. marta Kurčenko iekļauts Ukrainas meklētāko noziedznieku sarakstā. Viņš apsūdzēts nelikumīgā īpašumu pārņemšanā un par valsts līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā.

Kurčenko izdotā paziņojumā noliedzis savu vainu apsūdzībās, bet viņa iekļaušanu Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā nodēvējis par pārpratumu. Pēc Ukrainas mediju ziņām, Kurčenko pašlaik uzturas Maskavā.

Kā jau ziņots, ES sankciju sarakstos kopumā ir iekļauta 51 amatpersona, no kurām Latvijas banku klients bija tikai viena persona. Finanšu un kapitāla tirgus komisija konstatējusi, ka, ieviešot ES pret Krievijas un Ukrainas bijušajām amatpersonām noteiktās sankcijas, kopējā Latvijas bankās iesaldētā summa sasniedz dažus simtus tūkstošus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+