Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Iesaldēta miljardiera Kurčenko nauda 


LETALETA

Gāztajam Ukrainas režīmam draudzīgais bēguļojošais ukraiņu miljardieris Sergejs Kurčenko ar dažādu nelikumīgu shēmu palīdzību valsts kasei izkrāpis vienu miljardu dolāru.

Kā raksta Ukrainas laikraksts “Kyiv Post”, “skandāla centrā ir Latvijas banka “ABLV Bank”, kurā Kurčenko ofšoru tīklam bijis vairums kontu”.

28 gadus vecais Kurčenko uzradās no nekurienes un kļuva par vienu no Ukrainas turīgākajiem cilvēkiem, taču viņa finanšu impērija sabruka līdz ar prezidenta Viktora Janukoviča gāšanu, raksta laikraksts.

Kā noskaidrojuši izmeklētāji, Kurčenko savas nelikumīgās darbības realizējis ar simtiem fiktīvu Ukrainas un desmitiem ofšoru kompāniju, nodarbinot vairāk nekā 600 cilvēku. Izmeklētāji ir pārliecināti, ka Kurčenko savas aktivitātes veicis ar Janukoviča administrācijas svētību, valsts kasei izkrāpjot milzīgus līdzekļus. Kopš 20. marta Kurčenko iekļauts Ukrainas meklētāko noziedznieku sarakstā. Viņš apsūdzēts nelikumīgā īpašumu pārņemšanā un par valsts līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā.

Kurčenko izdotā paziņojumā noliedzis savu vainu apsūdzībās, bet viņa iekļaušanu Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā nodēvējis par pārpratumu. Pēc Ukrainas mediju ziņām, Kurčenko pašlaik uzturas Maskavā.

Kā jau ziņots, ES sankciju sarakstos kopumā ir iekļauta 51 amatpersona, no kurām Latvijas banku klients bija tikai viena persona. Finanšu un kapitāla tirgus komisija konstatējusi, ka, ieviešot ES pret Krievijas un Ukrainas bijušajām amatpersonām noteiktās sankcijas, kopējā Latvijas bankās iesaldētā summa sasniedz dažus simtus tūkstošus eiro.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+