Mobilā versija
-2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Iesaldēta miljardiera Kurčenko nauda 


LETALETA

Gāztajam Ukrainas režīmam draudzīgais bēguļojošais ukraiņu miljardieris Sergejs Kurčenko ar dažādu nelikumīgu shēmu palīdzību valsts kasei izkrāpis vienu miljardu dolāru.

Kā raksta Ukrainas laikraksts “Kyiv Post”, “skandāla centrā ir Latvijas banka “ABLV Bank”, kurā Kurčenko ofšoru tīklam bijis vairums kontu”.

28 gadus vecais Kurčenko uzradās no nekurienes un kļuva par vienu no Ukrainas turīgākajiem cilvēkiem, taču viņa finanšu impērija sabruka līdz ar prezidenta Viktora Janukoviča gāšanu, raksta laikraksts.

Kā noskaidrojuši izmeklētāji, Kurčenko savas nelikumīgās darbības realizējis ar simtiem fiktīvu Ukrainas un desmitiem ofšoru kompāniju, nodarbinot vairāk nekā 600 cilvēku. Izmeklētāji ir pārliecināti, ka Kurčenko savas aktivitātes veicis ar Janukoviča administrācijas svētību, valsts kasei izkrāpjot milzīgus līdzekļus. Kopš 20. marta Kurčenko iekļauts Ukrainas meklētāko noziedznieku sarakstā. Viņš apsūdzēts nelikumīgā īpašumu pārņemšanā un par valsts līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā.

Kurčenko izdotā paziņojumā noliedzis savu vainu apsūdzībās, bet viņa iekļaušanu Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā nodēvējis par pārpratumu. Pēc Ukrainas mediju ziņām, Kurčenko pašlaik uzturas Maskavā.

Kā jau ziņots, ES sankciju sarakstos kopumā ir iekļauta 51 amatpersona, no kurām Latvijas banku klients bija tikai viena persona. Finanšu un kapitāla tirgus komisija konstatējusi, ka, ieviešot ES pret Krievijas un Ukrainas bijušajām amatpersonām noteiktās sankcijas, kopējā Latvijas bankās iesaldētā summa sasniedz dažus simtus tūkstošus eiro.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+