Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Iesaldēta miljardiera Kurčenko nauda 


LETALETA

Gāztajam Ukrainas režīmam draudzīgais bēguļojošais ukraiņu miljardieris Sergejs Kurčenko ar dažādu nelikumīgu shēmu palīdzību valsts kasei izkrāpis vienu miljardu dolāru.

Kā raksta Ukrainas laikraksts “Kyiv Post”, “skandāla centrā ir Latvijas banka “ABLV Bank”, kurā Kurčenko ofšoru tīklam bijis vairums kontu”.

28 gadus vecais Kurčenko uzradās no nekurienes un kļuva par vienu no Ukrainas turīgākajiem cilvēkiem, taču viņa finanšu impērija sabruka līdz ar prezidenta Viktora Janukoviča gāšanu, raksta laikraksts.

Kā noskaidrojuši izmeklētāji, Kurčenko savas nelikumīgās darbības realizējis ar simtiem fiktīvu Ukrainas un desmitiem ofšoru kompāniju, nodarbinot vairāk nekā 600 cilvēku. Izmeklētāji ir pārliecināti, ka Kurčenko savas aktivitātes veicis ar Janukoviča administrācijas svētību, valsts kasei izkrāpjot milzīgus līdzekļus. Kopš 20. marta Kurčenko iekļauts Ukrainas meklētāko noziedznieku sarakstā. Viņš apsūdzēts nelikumīgā īpašumu pārņemšanā un par valsts līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā.

Kurčenko izdotā paziņojumā noliedzis savu vainu apsūdzībās, bet viņa iekļaušanu Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā nodēvējis par pārpratumu. Pēc Ukrainas mediju ziņām, Kurčenko pašlaik uzturas Maskavā.

Kā jau ziņots, ES sankciju sarakstos kopumā ir iekļauta 51 amatpersona, no kurām Latvijas banku klients bija tikai viena persona. Finanšu un kapitāla tirgus komisija konstatējusi, ka, ieviešot ES pret Krievijas un Ukrainas bijušajām amatpersonām noteiktās sankcijas, kopējā Latvijas bankās iesaldētā summa sasniedz dažus simtus tūkstošus eiro.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+