×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Iesi uz referendumu? Ielaidīs «citādā Latvijā»

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms kādām pāris nedēļām no lindermaniešu puses tika pamācīts, ka vajadzētu nodibināt tādu nepilsoņu Saeimu, “paralēlu” parlamentu. Tas tad pieņemtu nepilsoņu likumus un, atklāti runājot, nodarbotos ar likumīgās valsts varas paralizēšanu.

 

 

Šis “pilotprojekts”, pēc autoru ieceres, būtu īstenojams (no nepilsoņiem ievēlams) uz rudens pusi. Kad, pēc politikas vērotāju prognozēm, Centrālā vēlēšanu komisija sarīkos patlaban provocējamo referendumu par vispārēju pilsonības izdāļāšanu. Vispār šis projekts vēl ir iecerē, plānots vēlākam laikam un politiskās situācijas posmam.

Patiesībā par iepriekš minēto mūsu avīzes lasītājiem atgādinu cita jaunizcepta projekta dēļ. Pateicoties Rīgas krievu laikraksta “Vesti” paskaidrojumam, uzzinām, ka atkal kādas zināmas aprindas ne vien projektē, bet jau pilnā sparā gatavo kādu “Latvijas tautu forumu”, kuru izvedīšot tieši pirms pilsonības izplatīšanas referenduma “otrā etapa”. Tātad pilnīgi skaidrs, kas tas par “forumu” un kāds tā rīkotāju nodoms. Politiska propaganda pirms referenduma, lai nodrošinātu tam “vistautisku” izkārtni un mēģinot šajā pasākumā ieraut oficiālo varu – uzticamības radīšanai un latviešu sabiedrības maldināšanai. Ja var noticēt “Vestu” ziņotājai, šā pasākuma plānotāji jau esot apspriedušies pat ar Valsts prezidentu, kurš “labvēlīgi mājis”.

“Forums ne gadījuma dēļ nozīmēts uz šā gada rudeni,” paskaidro krievu avīzes rakstniece. “Referendumā bez latviešu atbalsta neuzvarēt, un forums var kļūt par platformu, uz kuras pirmoreiz pēc 24 gadiem notiks atklāta un godīga saruna starp divu obščinu pārstāvjiem.

 

Latviešiem jāsaprot, ka priekšā stāvošais referendums var kļūt viņiem par indulgenci (viduslaikos – par naudu pirkta grēku piedošanas zīme jeb kvīts. – V. K.), pēdējo iespēju lūgt piedošanu krieviem par [latviešu? – V. K.] nodevību 90. sākumā.” (“Vesti”, 29. 08.)

 

Tātad tiem, kas veicinās referenduma notikšanu, viņu uzvedību varēs pēcāk, kad Latvijā būs citāda politiska ainava, piemēram, “jauna” krievvalodīga Latvija, uzrādīt kā grēku piedošanas zīmi.

Nu – piedāvājums ir nepārprotams.

Šajā sakarā rodas jautājums, kāpēc šie paši “Vesti” laikraksta 27. augusta pirmajā lappusē izvilkuši LU politologa Ijaba k-ga “domu graudus”, ka “mēs vienkārši neieredzam Krieviju, neieredzam Latvijas krievu presi, krievu popsu un “Jauno vilni”, 9. maiju, Ušakovu, pareizticīgo Ziemassvētkus, Pēteri Pirmo un Barklaju de Tolli, bet pret krieviem mums nekas nav (..)”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+