×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Ieskandina bērnu grāmatu nedēļu (2)

Daiņa Bušmaņa fotoDaiņa Bušmaņa foto

Mākslinieci Signi Ērmani-Ļitvinu un dzejnieku Uldi Ausekli ielenkušas Pepijas Garzeķes, kuras lomā iejūtas Skaistkalnes vidusskolas 5. klases skolnieces Elīza Markovska (no kreisās), Sanija Bagdona, Annija Pauloviča un Lelde Folkmane.

Vakar, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Vērmanes dārzā ar krāšņu programmu tika ieskandināta pirmā Bērnu grāmatu nedēļa Latvijā. Tajā pulcējās ne tikai lieli un mazi grāmatu lasītāji, bet arī grāmatu izdevniecības, tostarp “Lauku Avīze”.

Bērnu grāmatas nedēļas ietvaros dažādās Latvijas vietās gan bibliotēkās, gan grāmatnīcās, līdz pat 7. jūnijam notiks radošas un atraktīvas lasīšanas veicināšanas aktivitātes – lasīšanas un stāstīšanas sacensības, dažādi konkursi, izstādes, spēles, radošās darbnīcas un citas norises. Bērnu grāmatu nedēļa Latvijā aizsāk tradīciju, kas ar lieliskiem panākumiem vairāk nekā 90 gadus norisinās ASV un vairāk nekā 50 gadus Rietumeiropas valstīs.

“Lauku Avīzes” (“LA”) izdevniecība svētkos piedāvāja tikties ar dzejnieku Uldi Ausekli un mākslinieci Signi Ērmani-Ļitvinu, kura rādīja, kā dzejoļi pārtop ilustrācijās un iepriecina bērnus grāmatās. Par savu jauno grāmatu “Uzmanību! Rafī nāk!” stāstīja rakstniece Vita Štelmahere, kurai līdzi bija paņemts grāmatas galvenais varonis čau-čau šķirnes suns Rafī. Savukārt māksliniece Melānija Vilka ļāva atdzīvoties burtiem un cipariem ne vien savās grāmatās, bet arī klātienē bērniem par prieku.

Dzejnieks U. Auseklis, kurš vakar svētku laikā bērniem labprāt dalīja autogrāfus, pastāstīja, ka sadarbība ar “LA” izdevniecību turpināsies, jo jau ir uzrakstīta pasaku grāmata “Viscaurumainākās siermaizītes”, ko drīzumā plānots izdot.

Kā atzinās “LA” izdevniecības vadītāja Evija Veide, šis gads apgādam ir īpašs, jo trīs no izdotajām grāmatām iekļautas Bērnu žūrijas jaunajā kolekcijā, ko lasītāji varēs vērtēt visa gada garumā. “Mēs ļoti lepojamies gan ar dzejnieka Ulda Ausekļa grāmatu “Bante un tante”, gan ar Dinas Sabitovas grāmatu “Cirks lādītē”, kā arī Tjerī Roberešta grāmatu “Vilks, kurš izvēlās no grāmatas”, kas iekļautas Bērnu žūrijā,” uzsvēra E. Veide.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. paldies par bildēm

Draugiem Facebook Twitter Google+