×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Ieskandinās kopas “Vilkači” Jāņu dziesmu albumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties gada īsākajai un maģiskākajai naktij – vasaras saulgriežiem – sestdien, 13. jūnijā, plkst. 21 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā tiks prezentēts folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” Jāņu dziesmu albums “Jānis”, portālam LA.lv pastāstīja kopas vadītājs un albuma idejas autors Edgars Zilberts.

Albumā ietverti 13 skaņdarbi – vīru Jāņu dziesmas. Ieskatam – viena dziesma ŠEIT.

“Jāņu pamattēmas ir auglība un aizsardzība – šajos aspektos būtiska ir vīrišķā un sievišķā mijiedarbība. Mūsdienu folklorā Jāņu kontekstā ierasts dzirdēt galvenokārt daiļā dzimuma dziedājumus, taču “Vilkaču” jaunā albuma mērķis ir akcentēt, ka sieviešu maģiskajām saulgriežu dziesmām ekvivalentas var būt arī vīru dziedamās latviešu tautas dziesmas. To spēcīgais skanējums veicina ne tikai vēlmi atgriezties tuvāk senču saknēm, bet rada pat meditatīvas sajūtas,” stāsta Zilberts.

Albums “Jānis” CD formātā ierakstīts sadarbībā ar mūzikas izdevniecību “Lauska”, radot jaunus latviešu tautas dziesmu aranžējumus, kā arī kopjot, saglabājot un popularizējot latviešu mutvārdu daiļradi un vienlaikus parādot, iespējams, vēl nedzirdētas latviešu tautasdziesmas plašākai Latvijas sabiedrībai. Muzikālā pavadījuma veidošanā izmantoti dažādi tautas instrumenti – kokle, dūdas, ģīga, stabula, celma bunga.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+