×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Ieskatīties bailēm acīs


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bailes no zirnekļiem vai negaisa tāds nieks vien šķiet, salīdzinot ar izjūtām, ja bail pat ieelpot svaigu gaisu vai aiziet uz tualeti. Šoreiz – par desmit specifiskākajām fobijām, ar kurām nākas sadzīvot daļai cilvēku.


 

1. Hippopotomonostroseskvippedaliofobija

Cilvēks, kuru reizumis pārņem šāda veida bailes, visticamāk, tā arī nespēs nosaukt savu fobiju, jo tās ir bailes no gariem vārdiem…

2. Anatidaefobija – bailes no pīles novērotājas

Šī jocīgā fobija cilvēkam izpaužas bailēs, ka viņu novēro aiz stūra noslēpusies pīle. Vārds cēlies no grieķu valodas vārda “anatidae”, kas nozīmē pīle, zoss vai gulbis. Eksperti skaidro, ka cilvēkam tā rodas no bērnībā pārdzīvotas traumas, ja viņu pamatīgi nobaidījis kāds ūdensputns.

3. Domatofobija – bailes no mājas

Četras sienas un jumts virs galvas, izrādās, ir ne tikai viena no cilvēka lielākajām vēlmēm – dažiem tas viss var sagādāt pamatīgu izbīli. Cilvēkiem, kuriem ir bail no mājas, parasti, tajā atrodoties, sirds sāk sisties straujāk, parādās elpas trūkums un tirpas. Tāpat viņus pārņem uztraukums un nemiers. Domājams, vienīgais pretlīdzeklis šādai fobijai varētu būt dzīvošana alā vai mežā.

4. Anemofobija – bailes no gaisa

Bailes no mājas, pulksteņa vai pīles, protams, ir diezgan satraucošas, tomēr tās nav tādas, kas var uzglūnēt ik uz soļa. Savukārt cilvēkus, kuriem ir anemofobija, izbīlis var pārņemt kuru katru brīdi, jo viņiem ir bail no gaisa. Domājams, arī malks svaiga gaisa nebūs īstās zāles, ko piedāvāt cilvēkam ar šādu fobiju, ja pēkšņi viņu pārņem baiļu radīts izmisīgs satraukums…

5. Hronofobija – bailes no pulksteņiem vai laika
pulkstenis

Vecā paruna māca, ka laimīgie laiku neskaita. Acīmredzot tas attiecas arī uz cilvēkiem, kuri baidās no pulksteņiem. Tāpēc laikrādī labāk neskatīties…

 

 

6. Urafobija – bailes no urinēšanas

Cilvēkiem, kas sirgst ar šo fobiju, lielas izvēles, kā iemācīties ar to sadzīvot, šķiet, nav. Ir vien jāmēģina saņemt dūšu un doties uz mazmājiņu, kad daba sauc, lai cik bail no urinēšanas.

 

 

zemesrieksti7. Arakibutirofobija – bailes no tā, ka zemesriekstu sviests pielips pie smaganām

Līdzīgi kā citām fobijām, arī izcelsme bailēm no zemesriekstu sviesta iespējamas pieķepšanas pie smaganām meklējama sliktā pagātnes pieredzē. Vienīgais loģiskais pretlīdzeklis šai fobijai – neēst zemesriekstu sviestu.

 

 

 

 

8. Dekidofobija – bailes pieņemt lēmumu

Ja cilvēks ir neapmierināts ar savu dzīvi, bet nespēj pieņemt izšķirīgus lēmumus, iespējams, viņš sirgst ar dekidofobiju. Tiesa, šī slimība ne vienmēr attiecas uz izšķirīgajiem dzīves lēmumiem. Cilvēkiem, kuri nopietni cieš no dekidofobijas, lielas problēmas var radīt pat brokastu izvēle.

9. Koulrofobija – bailes no klauniem
klauns

Šīs bailes cilvēkam, visticamāk, attīstās no kādas bērnībā gūtas traumas. Internetā šai fobijai veltītas simtiem mājas lapu. Ļoti bieži cilvēki klaunus viņu izkrāsoto seju dēļ saista ar kaut ko ļaunu un biedējošu.

 

 

 

 

 

10. Niktofobija un fotofobija – bailes no tumsas un gaismas

Abas šīs fobijas ir vienas monētas divas puses – niktofobija ir bailes no nakts vai tumsas, fotofobija – no dienas vai gaismas. Iespējams, risinājums šai fobijai meklējams miega laika izvēlē – gulēt naktī vai dienā. Tiesa, arī nepārtraukti ieslēgta lampa var palīdzēt tikt galā ar bailēm no tumsas. Taču tādā gadījumā elektrības rēķins būs prāvāks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+