×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Ieslodzītie saņems valsts apmaksāto veselības aprūpi tādā pašā apmērā kā citi iedzīvotāji (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ieslodzītie saņems valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus tādā pašā apmērā kā pārējie iedzīvotāji, to Saeima nolēma trešdien ārkārtas sēdē, atbalstot grozījumus Latvijas Sodu izpildes kodeksā.

Pieņemtie grozījumi arī precizē apsardzes kārtību tiem notiesātajiem, kas ārstējās ārpus ieslodzījuma iestādes.

Jaunais regulējums arī nosaka, ka ieslodzītajam nepieciešamības gadījumā varēs sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību ārstniecības iestādē ārpus ieslodzījuma vietas. Šāds grozījums izstrādāts ar mērķi nodrošināt notiesātajiem līdzvērtīgas tiesības, novēršot nepieciešamību sūdzēties tiesās.

Likuma grozījumi tiek pamatoti ar to, ka, ņemot vērā pēdējos gados notikušās izmaiņas apcietināto veselības aprūpes finansēšanas kārtībā, bija nepieciešams precīzāk noteikt ieslodzīto veselības aprūpes regulējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nu tas jau ir “normāli” valstī kur bērna pabalsts ir 11.eiro mēnesī!!!

 2. Mes visi labi zinam, ka taa nav un nebus. Un paldies, Dievam ka taa. Nomirt vinjiem neviens neljaus, bet ari palikt veseliem nee.

 3. Man patiess prieks par ieslodziitajiem!Tas jau nieks,ka es gadiem nevaru atlauties apmekleet aarstu,gan jau kaadreiz,kad veseliiba galiigi sashkobiisies,tikshu cietumaa(vai nu neizdomaashu-kaa)un izaarsteeshu visas vainas.Paldies par ruupeem,miilaa valdiiba!

 4. superrrr,varbūt arī sanatorijas ar visam dūnu vannām un masāžām vajadzētu ieslodzītajiem ,kamērt es darbā fiziski un psiholoģiski smagi strādāju !!!

 5. Ir jau viss pareizi….strādāju…maksāju lielus nodokļus….un nokļuvu ar ātrajiem slimnīcā,ķirurģijas nodaļā….atkal par visu maksāju, bet tur bija arī cietumnieks, kas apzināti… domāju….svešķermenis kuņģī pats neielīda un viņam viss par velti…..Nu ļoti godīgi….Paldies valdībai!

 6. Par kadu valsts apmaksaato veselibas aprupi ir runa?:D man vel neko valsts nav apmaksajusi. Vai ari tas tikai uz ieslodzitajiem attiecas? Ja kads no ieslodzitajiem sadomas pargriezt venas vienkarsi lai pavizinatos lidz slimnicai,vinju ntur par velti salapis,bet ticiet vai ne, (reala situacija no dzives) kad es sagrieztu roku ierados slimnica, man vispirms paludza samaksat un tikai tad keras pie lapisanas.(stradaju oficiali un maksaaju nodoklus:(tikai nezinu par ko))

 7. Vispār jau viņi arī ir cilvēki. Un ieslodzīti ir dēļ mums neiieslodzītajiem, lai mums no viņiem nav jābaidās, tapēc ir tikai dabiski, ka mums viņi jāuztur un nevis otrādāk.

  • Nekad nepiekritiishu Juusu viedoklim!Ne jau sabiedriiba vinus ielika cietumaa,vini pashi izveeleejaas nedziivot normaali,bet izdariit noziegumus.Kaapeec man buutu jaauztur personas,kas laupa,zog,nodara miesas bojaajumus,izvaro un slepkavo?Vai mees vinus uz to mudinaajaam?

 8. Uz kāda pamata šiem valsts veselības aprūpe vai viņi maz 1 eur ir iemaksājuši valsts budžetā???

 9. Viņiem arī būs kvotas un jāgaida rindās gadiem? Lai kāds atbild, tad es izlemšu, kur man veselīgāk dzīvot…Varat to uzņemt kā joku, bet…dzīves īstenība…

 10. Ieslodzītajiem vēl viens labs arguments, kā pēc ieslodzīdzījuma vēlreiz atgrieztos cietumā. Ko lai saka, “Ļoti jauki”- tie ir mūsu nodokļi.

  • Ar nodokļiem nav nekāds sakars.Vienkārši Valdībai jāievēro starptautiskie nolikumi.Tikai ,par citiem nolikumiem ,kā nodrošināt cilvēkus ar darba vietām? Nerunājot par Pasaules vidējo izdzīvošanas standartu,žēl ,bet tam rokas par īsām.Ja ieslodzītiem arī dotu darbu,no apmaksas nāktu arī nodokļi,kas varētu nodrošināt viņu veselības aprūpi.

Draugiem Facebook Twitter Google+