×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Iesniedz protestu par inkasentu nošaušanu apsūdzētā vīrieša attaisnošanu

Foto - LETAFoto - LETA

Prokuratūra iesniegusi protestu par Rīgas apgabaltiesas augusta spriedumu, ar kuru attaisnots agrāk tiesāts vīrietis par divu inkasentu slepkavību un aplaupīšanu 2005.gadā Purvciemā.

Tiesā aģentūra BNS noskaidroja, ka protests šonedēļ ir pieņemts un tagad tas būs jāskata Augstākajai tiesai.

Jau ziņots, ka lietā apsūdzētais Matīss Bite gan tiesas zālē netika atbrīvots, jo citā lietā vīrietis izcieš vairāku gadu cietumsodu par apsūdzībām zādzībā un laupīšanā.

Prokurors Ando Skalbe apsūdzētajam lūdza piespriest 20 gadu cietumā, policijas kontroli uz trim gadiem un mantas konfiskāciju.

Saskaņā ar prokurora Skalbes uzrādīto apsūdzību 1979.gadā dzimušais Matīss Bite, lai izdarītu laupīšanu, 2005.gada 18.augustā devies uz Purvciemu, kur Dzelzavas ielā atradās bārs “Split”, kurā bija izvietoti azartspēļu automāti. Bitem bija zināms, ka tajā dienā no spēļu automātiem bija jānotiek naudas inkasācijai. Ieradies norādītajā vietā, vīrietis sācis novērot bāru un gaidīt inkasentu ierašanos.

Ap pusdienas laiku pie bāra piebraukusi automašīna “Mercedes Benz”, no kuras izkāpuši divi azartspēļu automātu firmas darbinieki, kuri veica inkasentu pienākumus. Inkasenti iegājuši bārā, bet Bite sagatavojis šaujamieroci – pirmstiesas izmeklēšanā nenoskaidrotu Makarova konstrukcijas pistoli vai tās modifikāciju.

Pēc brīža inkasenti pametuši bāra telpas un ar čemodānu, kurā bija inkasētā nauda un soma ar portatīvo datoru, devušies uz automašīnu. Kad nesamie ievietoti bagāžniekā, Bite piegājis abiem no mugurpuses un izšāvis uz viņiem vismaz piecas reizes. Abiem inkasentiem lodes trāpījušas gan galvā, gan ķermenī.

Kad pēc šāvieniem inkasenti saļimuši uz zemes, Bite no automašīnas bagāžnieka izņēmis čemodānu ar teju 4000 latu un portatīvā datora somu, kurā atradās 700 latu vērts dators.

Pēc tam Bite no notikuma vietas aizbēdzis. Likumsargi viņu aizturēja Lielbritānijā un izdeva Latvijai. Nolaupītā nauda nav atrasta.

Maksimālais sods par slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos ir mūža ieslodzījums.

Bite 2003.gadā bija atbrīvojies no ieslodzījuma, kur izcieta deviņu gadu cietumsodu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu. Inkasentu slepkavība izdarīta nedzēstas sodāmības laikā.

Jau ziņots, ka šogad pirmās vai apelācijas instances tiesās jau bijuši attaisnojoši spriedumi citās smagās krimināllietās. Augstākā tiesa 28.februārī attaisnoja Saulkalnes veikala pārdevējas slepkavībā apsūdzēto Alekseju Šarovu. Tiesa atbrīvoja apsūdzēto turpat tiesas zālē.

Savukārt 22.martā Latgales apgabaltiesa attaisnoja četrus nežēlīgā pasūtījuma slepkavībā apsūdzētus vīriešus. Četrotne ir brīvībā, jo viņiem jau pirms attaisnojošā sprieduma bija noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Prokuratūra abās krimināllietās iesniegusi protestus, kas pagaidām Augstākajā tiesā vēl nav izskatīti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+