Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
29. decembris, 2015
Drukāt

Iesniedz sūdzību iepirkumā par Preiļu pils atjaunošanu (1)

preilu

Iesniegta sūdzība iepirkumā par Preiļu pils atjaunošanas būvdarbiem, liecina informācija Iepirkuma uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Sūdzību iesniedzis uzņēmums “Inteco Wood”. IUB sūdzības izskatīšanas termiņu vēl nav noteicis.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Preiļu pils atjaunošanas būvdarbus par 492,9 tūkstošiem eiro plāno veikt būvkompānija “Preiļu celtnieks”.

Pils renovācijas būvdarbus ieplānots sadalīt vairākos etapos. Pirmajā kārtā paredzēts veikt pils fasādes un jumta renovācijas darbus, ieplānota arī pilij piegulošās teritorijas un piebraucamā ceļa labiekārtošana, un, iespējams, ka varētu izprojektēt arī pirmā stāva telpas, kam finansējums iezīmēts Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā ar specifisko atbalsta mērķi, kas paredz saglabāt un aizsargāt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus.

Tāpat vēstīts, ka Preiļu novada domes deputātu vairākums atbalstījis 492,9 tūkstošu eiro aizņemšanos Preiļu pils atjaunošanai. Aizņēmums tiks ņemts uz 25 gadiem ar Valsts kases noteikto procentu likmi. Aizņēmuma pamatsummas atmaksu dome nolēma veikt ar atlikto maksājumu, sākot ar 2016.gada jūniju, aizņēmuma atmaksu garantējot ar novada domes budžetu.

Pēc domes finanšu analītiķes Broņislavas Savickas iepriekš teiktā, Finanšu ministrijas Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē iesniegumu par aizņēmumu plānots izskatīt janvāra otrajā nedēļā.

Preiļu pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Arī katrs elements atsevišķi – pils , kapela, stallis, vārti, vārtsarga namiņš, parks – ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Preiļu novada būvvaldes vadītājs Andrejs Anins iepriekš aģentūrai BNS skaidroja, ka pilij nepieciešami iesaldēšanas darbi – nostiprināt pamatus, novērst defektus un atjaunot fasādi, atjaunot pils jumtu un kāpnes, kā arī ierīkot āra apgaismojumu. “Plānots atjaunot visu vēsturisko fasādes veidolu. Logus gan vēl nemainīsim, pagaidām tikai atjaunosim tīri tikai to “kastīti”,” sacīja Anins, piebilstot, ka atjaunošanas darbi varēti tikt veikti nākamgad.

Preiļu pils un parka rekonstrukcijas tehnisko projektu 2005.gadā izstrādājusi kompānija “AIG”, bet 2015.gadā aktualizēts tehniskā projekta pirmās kārtas būvprojekts un veikta iepirkuma procedūra būvdarbu veikšanai.

Pils kā arhitektūras pieminekļa galvenā šā brīža vērtība ir tās apmērs un fasādes, kā arī iekštelpu vēsturiskās plānojuma struktūras elementi ar sienu apdari. Viduslaikos Preiļu novads ar pili piederēja Livonijas ordenim, bet kopš 1382.gada – barona fon Borha dzimtai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir Inteco Wood?

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+