×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Iesniedz sūdzību “Rīgas satiksmes” 75,8 miljonu eiro vērtējā konkursā par autobusu piegādi

Personu apvienība, ka sastāv no bankas “Swedbank” un automašīnu tirgotāja “Domenikss”, iesniegusi sūdzību Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” konkursā par jauno autobusu piegādi, liecina paziņojumu Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

 

Biroja speciālisti vēl nav noteikuši termiņu, līdz kuram apņemas sūdzību izskatīt.

“Domenikss” pārstāvji aģentūrai BNS komentāru saistībā ar sūdzību solīja sniegt vēlāk.

Jau rakstīts, ka “Rīgas satiksmes” konkursā par jaunu zemās grīdas autobusu iegādi uzvarēja Polijas uzņēmums “Solaris Bus & Coach S.A.” (“Solaris”). Starp pusēm plānots slēgt līgumu, kas paredz 175 autobusu (115 – 18 metrus garu un 60 – 12 metrus garu) iegādi par kopējo summu 58,3 miljoni eiro (50,9 miljoni latu). Saskaņā ar konkursa noteikumiem pasūtītājam ir tiesības līguma darbības laikā palielināt iepirkuma apjomu par 30%, tādēļ iepirkuma līguma kopējā summa ir 75,808 miljoni eiro (53,3 miljoni latu) un paredzēs maksimāli 228 autobusu iegādi.

Autobusi “Solaris” jāpiegādā piecu gadu laikā, un pirmie spēkrati Rīgā varētu parādīties aptuveni astoņus mēnešus pēc līguma noslēgšanas.

Saskaņā ar līgumu, atmaksas periods par piegādātajiem autobusiem būs desmit gadi no autobusu nodošanas ekspluatācijā un seši mēneši labvēlības periods. Maksa par kapitāla lietošanu – 3,7% + trīs mēnešu EURIBOR.

Jaunie autobusi būs aprīkoti ar apsildes, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtām, izbīdāmu platformu invalīdiem, integrētu borta informācijas sistēmu, automātisku iekārtu ugunsgrēka dzēšanai dzinēja kamerā, braukšanas dinamikas regulēšanas sistēmu, iekšējiem LCD monitoriem, kā arī informācijas un sakaru iekārtām informācijas pārraidīšanai. To garantija būs trīs gadi vai 200 tūkstošu kilometru nobraukums, bet paredzētais kalpošanas laiks – 12 gadi.

“Rīgas satiksme” nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +12.0
Daugavpils +11
Saldus +12
Liepāja +13.8
Jelgava +12
Ventspils +13.8
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+