×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Iesniegtas 284 apelācijas par centralizēto eksāmenu rezultātiem

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts izglītības satura centrs (VISC) saņēmis 284 apelācijas par centralizēto eksāmenu rezultātiem un visvairāk lūgumu pārskatīt rezultātus saņemti par latviešu valodas, angļu valodas un matemātikas eksāmeniem, pastāstīja VISC pārstāve Kristīne Ilgaža.

Ilgaža paskaidroja, ka precīzs skolēnu skaits, kas apstrīdējis centralizēto eksāmenu rezultātus, vēl nav zināms. “Katrs vidusskolēns var apstrīdēt vairākus eksāmenus,” viņa piebilda.

Savukārt vislielākais apelāciju skaits par kādu no izvēles centralizētajiem eksāmeniem ir saņemts bioloģijā.

Ilgaža norādīja, ka līdz 18.jūlijam saņemtās apelācijas VISC ir izskatījis paātrinātā kārtībā, to rezultāti apelāciju iesniedzējiem būs zināmi jau tuvāko dienu laikā. Tiem, kas apelācijas iesniegs no ceturtdienas, rezultātus VISC paziņos noteiktajā kārtībā – mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas.

VISC ir secinājis, ka, salīdzinot ar pagājušo mācību gadu, apelāciju skaits pagaidām nav pieaudzis.

Informāciju par to, vai kādam no apelētājiem ir mainīts saņemtais vērtējums, VISC sniegs tad, kad būs izskatītas visas šajā gadā saņemtās apelācijas. Lūgumu pārskatīt centralizēto eksāmenu rezultātus skolēns var iesniegt mēneša laikā pēc sertifikāta saņemšanas.

Jau vēstīts, ka VISC 10.jūlijā sāka izsniegt centralizēto eksāmenu sertifikātus. Kopumā šogad izsniegti 27 383 centralizēto eksāmenu sertifikāti. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu vidusskolas eksāmenu kārtotāju skaits šogad sarucis aptuveni par 13%.

No izvēles eksāmeniem visvairāk skolēnu izvēlējušies kārtot angļu valodu – šajā eksāmenā zināšanas pārbaudījuši 21 tūkstotis skolēnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+