×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Iesniegums policijā

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Latvijas futbola dzīves vadītāji izkustinājuši šķietami spēcīgi nobremzēto spēļu sarunāšanas problēmu. Biedrība “Latvijas futbola virslīga” (LFV) vērsusies ar iesniegumu Valsts policijā, lūdzot izmeklēt iespējamo Latvijas klubu dalību spēļu sarunāšanā – gan pašmāju čempionātā, gan Eiropas kausos.

“Ir informācija, kas norāda uz aizdomīgām tendencēm Latvijas futbolā. Mūsu pienākums ir nepalikt malā, taču mēs neesam izmeklētāji, lai varētu šīs aizdomas apstiprināt vai noliegt,” paziņojis LFV izpilddirektors Emīls Latkovskis. Jau pirms kāda laika esot bijusi tikšanās ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītāju Aināru Latkovski, kurš izrādījis lielu ieinteresētību lietas izmeklēšanā. LFV valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs: “Šo soli esam spēruši, balstoties uz sarunāto spēļu apkarošanas starptautiskās organizācijas “FederBet” ziņojumiem un Latvijas žurnālistu un pārējās sabiedrības lielo interesi par šo problēmu, kas bojā futbola tēlu ne tikai Latvijā. Iesnieguma tekstu pagaidām atstāsim nepublicētu, lai iespējamajiem noziedzniekiem apgrūtinātu pierādījumu slēpšanas un citus procesus, kas varētu apgrūtināt patiesības noskaidrošanu.”

Šosezon vislielākās aizdomas par spēļu sarunāšanu bijušas saistībā ar FC “Jūrmala” cīņām, bet jau ilgus gadus nelāga slava velkas līdzi Daugavpils “Daugavai”. Latvijas Futbola federācijas pārstāvji allaž uzsvēruši, ka, jāpilnveido likumdošana, lai negodīgos darboņus ne tikai notvertu, bet arī pierādītu viņu vainu. Jāparedz konkrēta procedūra un atbildība par veikto noziegumu – tas ir skaidrs visiem, bet jau gadiem ilgi forma netiek piepildīta ar saturu. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietnieks Edgars Severs aģentūrai LETA norādījis, ka pašlaik notiek starptautiskās konvencijas izstrāde, kas paredzēs regulējumu, lai risinātu krāpšanas problēmas sporta spēlēs. Viņaprāt, lokāli izskaust šo problēmu nav iespējams, lai gan citu valstu, piemēram, Itālijas un Turcijas, pieredze rāda pretējo.

Tikmēr pilnā sparā turpinās Latvijas “SMScredit.lv” virslīgas čempionāts. Līdervienība “Skonto”, pateicoties Vladislava Gutkovska gūtajiem vārtiem pirmā puslaika beigās, savā laukumā ar 1:0 (1:0) pieveica Daugavpils “Daugavu”. FK “Jelgava” pēc uzvaras viesos pār BFC “Daugavpils” ar 2:0 (0:0) pakāpās uz trešo vietu turnīra tabulā, Aleksandrs Gubins un Mārcis Ošs vārtus iesita neilgi pēc pārtraukuma. Pie uzvaras tika arī Rīgas “Daugava” – 2:0 (1:0) pret “Metta/Latvijas Universitāte”. Pirmajā puslaikā bumbu vārtos iesita Vitālijs Ziļs, otrajā – Ģiedris Tomkevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+