×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
31. marts, 2012
Drukāt

Iesniegumu likuma izmaiņas

No šā gada 1. septembra iedzīvotāji sarakstei ar valsts un pašvaldību institūcijām varēs izmantot arī vienotu portālu: www.latvija.lv.

 

Likuma grozījumi atļaus iedzīvotājiem vērsties iestādē ar iesniegumu, to neparakstot ar elektronisko parakstu, bet izmantojot interneta bankas vai elektroniskās identifikācijas kartes. Varēsim izvēlēties, kam un kādā formā adresēt iesniegumu, to aizpildīt un iesniegt. Tostarp informāciju par iesnieguma saņemšanu persona saņems savā e-pastā, bet atbildi varēs izlasīt savā portāla lietotāja profilā.

Savukārt valsts un pašvaldību iestādēm būs jāintegrē dokumentu vadības sistēma, izmantojot Valsts reģionālās attīstības aģentūras piedāvāto tehnisko risinājumu vai izvēloties savu. Kad iestāde saņems paziņojumu par jaunu iesniegumu, tās darbiniekiem vispirms būs jāizvērtē, vai iesniegums atbilst iestādes kompetencei. Ja tas saņemts īstajā vietā, atbilde būs jāsniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā. Ja iesniegums neatbildīs iestādes kompetencei, tai būs jāinformē par šo faktu iesniedzējs vai arī jāpārsūta iesniegums citai iestādei.

Likums nosaka, ka vienoto pakalpojumu portālu savstarpējai sarakstei varēs izmantot arī valsts iestādes un institūcijas, tostarp gatavojot kopīgas atbildes uz vienu vai vairākiem līdzīga satura jautājumiem. Tā pakāpeniski cer ieviest tā dēvēto vienas pieturas aģentūras principu, kas ļaus iesniegumus izskatīt ātrāk.

Iesniegumi, ko varēsim nosūtīt ar portāla www.latvija.lv starpniecību, ir tikai kā alternatīva līdzšinējai kārtībai. Tātad arī turpmāk varēsim to darīt personīgi vai izmantojot pasta pakalpojumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+