×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2017
Drukāt

Iespaidīgi: Rīgā pirmo reizi apkalpo “Boeing 787 Dreamliner” (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskajā lidostā “Rīga” piektdien, 6.janvārī, pirmo reiz vēsturē tika apkalpots gaisa kuģis “Boeing 787 Dreamliner”, kas veica aviokompānijas “Uzbekistan Airways” lidojumu maršrutā Taškenta – Rīga – Taškenta un turpmāk papildinās šī aviopārvadātāja līdz šim izmantoto “Boeing 767” gaisa kuģu floti lidojumos no Rīgas uz Taškentu un Ņujorku.

Tā kā lielā sala dēļ nebija iespējams pēc nosēšanās tradicionāli izvest gaisa kuģi caur ūdens strūklu “goda vārtiem”, tas tika svinīgi sagaidīts ar perona inspektoru, ugunsdzēsēju transporta un sniega tīrītāju eskortu un sirēnām, tā simboliski atzīmējot vēsturisko notikumu un sveicot apkalpi un pasažierus Rīgas lidostā. Ar reisu Rīgā ieradās 215 pasažieri.

“Boeing 787 Dreamliner” ir degvielas patēriņa ziņā efektīvākais ražotāja Boeing gaisa kuģis, un pirmais, kura konstruēšanā galvenokārt izmantoti kompozītmateriāli. Gaisa kuģī ir 244 sēdvietas.

“Uzbekistan Airways” veic lidojumus no Rīgas kopš 2004.gada un piedāvā pasažieriem tiešos lidojumus uz Taškentu un Ņujorku.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz 60, bet vasaras sezonā uz 79 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2015.gadā lidosta sasniedza apkalpoto pasažieru rekordu – 5,4 miljonus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. CS300 ir jūtami mazāks par 787to.Savādi gan ka viņi to pārdevuši diezgan asiņainas diktatūras valsts aviokompānijai.Bet nauda ne vienmēr smird.

  2. Lainer var būt arī ir, bet ar Dream tur tā paštruntīgi. Man tas aparāts salonā šķiet paskaļš. Pēc sajūtām skaļāks kā CS300. Arī gandrīz pašā priekšā sēžot. Ja “biezā” klase priekšā transatlantiskajam lidojumam bija vēl daudzmaz ok, tad “ekonomiskā” man nešķita diez ko komfortabla.

Draugiem Facebook Twitter Google+