×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Iespēja aprunāties ar augiem un vērot magnētisko vētru uz Saules: izstāde “Superconduction”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. un 7. novembrī Rīgā Doma laukumā 2 notiks mūsdienu tehnoloģiju mākslas pop-up izstāde “Superconduction”, kuru veidojuši pazīstami mākslinieki no Lielbritānijas, Vācijas, Latvijas, Krievijas, Slovēnijas un ASV, LA.lv pavēstīja rīkotāju pārstāvis.

Superconduction – supravadītspēja – kļūst par metaforu mūsdienu ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem. Jauno tehnoloģiju laikmets ir novedis cilvēkus līdz superātrumam – tie ir ne tikai reaktīvie dzinēji, superprocesori un tūlītēja saziņa, cilvēks ir pietuvojies sapnim par supercilvēci. Šīs jaunās realitātes atspoguļo science art jeb zinātnes mākslu, kur mākslinieki kā “supravadītāji” strādā līdzās zinātniekiem, piedalās pētījumos un pat nāk klajā ar zinātniskajiem atklājumiem.

Izstādes kuratore ir Darja Parhomenko. Viņa dibinājusi “Laboratoria Art&Science Space” – vienīgo izpētes centu Krievijā, kas pilnībā veltīts zinātnes un tehnoloģiju mākslai. Kopā ar kuratori holdings SDVentures izraudzījis interaktīvus, robotiskus, skaņas un video darbus, iepazīstinot ar savu mākslas kolekciju. Viens no nozīmīgākajiem tajā ir darbs “silk” (zīds) – robotisko skaņu instalācija, kas tiešsaistē seko līdzi tam, kā kriptovalūta bitcoin maina kursu attiecībā pret galvenajām pasaules valūtām, un ģenerē skaņas harmoniju.

Lielbritānijas mākslinieku apvienības “Semiconductor” videoskulptūra “20 Hz” vizualizē saules magnētisko vētru, kas norisinās Zemes augšējā atmosfērā un cilvēkam nav saredzama; Ralfa Bekera (Vācija) instalācija “Crystal Set” (Kristālu komplekts) instalācijā savienojis neapstrādātus silīcija karbīda kristālus ar smalku adatu, tādējādi tiem pārtopot par pusvadītājiem (diodēm), kā rezultātā kristāls izstaro gaismu, savukārt latviešu mākslinieku Rasas Šmites, Rairta Šmita u Mārtiņa Ratnika veidotā interaktīvā instalācija “Talk to Me” (Runā ar mani) aicina cilvēkus komunicēt ar augiem. Mākslinieki radījuši tiešsaistes interfeisu, ar kura starpniecību cilvēkiem iespējams sazināties ar augiem no attāluma. Izstādei izraudzīti divi augi – viens no tiem atrodas SDVentures Maskavas birojā, savukārt otrs – Rīgā. Rīdziniekiem ir iespēja aprunāties ar Maskavā esošo augu, uzmundrināt to augt spēcīgam un izturīgam, tādējādi pārbaudot pieņēmumu: vai augi, ar kuriem runā, aug labāk.

Izstādi organizē starptautiskais investīciju holdings “SDVentures”, un tā norisināsies vienā no jaunā ofisu centra stāviem, kas pilnībā veltīts laikmetīgās mākslas izstādīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+