×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Iespēja atzīties mīlestībā Rīgai un aizceļot uz kādu no septiņām Eiropas pilsētām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas dzimšanas dienas svinību laikā septiņās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās būs ierīkoti inovatīvi interaktīvi vides reklāmas objekti, kas aizraujošā veidā ļaus ikvienam rīdziniekam vai pilsētas viesim atzīties mīlestībā Rīgai, LA.lv pastāstīja vides reklāmas kompānijas “JCDecaux Latvija” direktore Jeļena Brokāne.

“Mēs neesam veikuši īpašu aptauju, tomēr domājam, ka pieturvietas Parīzē, Londonā, Rīgā un citviet pasaulē uzklausījušas daudzu pārīšu atzīšanos mīlestībā. Tādēļ gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā nolēmām organizēt kolektīvu atzīšanos mīlestībā mūsu pilsētai Rīgai un gaismas festivālam,” pauda Brokāne.

Pieturvietas tiks aprīkotas ar dažādiem gaismas specefektiem, kā jau tas iederas gaismas festivālā, katru noformējot kā konkrētu pilsētu.

Laikā no 18. līdz 21.novembrim atzīšanos mīlestībā pieturvietās varēs paust septiņās dažādās valodās, ierunājot vides objekta mikrofonā teikumu “Es mīlu Staro Rīga”. Ja izruna būs pareiza, pietura iemirdzēsies, un akcijas dalībnieks piedalīsies izlozē, kurā varēs laimēt “airBaltic” sarūpētu aviolidojumu uz Londonu, Barselonu, Parīzi Oslo, Milānu, Prāgu vai Hamburgu.

Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietu dizaina un tehnisko risinājumu autors ir pasaulslavenais arhitekts Normans Fosters, kura vārds ir saistīts ar ievērojamākām arhitektūras celtnēm visā pasaulē.

Fostera radītie objekti vairāk līdzinās fantastiskiem objektiem no citas galaktikas, kaut gan galvenie viņa radošie principi ir vienkāršība, ekoloģiskums un lietderīgums. Starp viņa slavenākajiem darbiem ir Hersta tornis Ņujorkā, kur atrodas preses giganti “Cosmopolitan” un “Esquire” un citas izdevniecības, Vemblija stadions, slavenais “Gurķis” un Millenium tilts Londonā.

Šobrīd Fostera dizainētās pieturvietas atrodas 122 pilsētās visā pasaulē, tostarp Austrālijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un 228 pilsētās Francijā.

Starojošie vides objekti būs ierīkoti sekojošās sabiedriskā transporta pieturvietās: Brīvības bulvārī pietura “Esplanāde” no centra, Kr. Valdemāra ielā pietura “Mākslas muzejs”, Kr. Valdemāra ielā pietura “Zigfrīda Annas Meirovica bulvāris” uz centru, Merķeļa ielā pietura “Brīvības bulvāris” no centra, Merķeļa ielā pietura “Inženieru iela” no centra, Merķeļa ielā pietura “Merķeļa iela” un Tērbatas ielā pieturā “Tērbatas iela”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+