Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
2. februāris, 2016
Drukāt

Iespēja ieklausīties uzbeku tradicionālajā mūzikā

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Otrdien, 9. februārī plkst. 19 Kalnciema kvartālā uzstāsies uzbeku etniskās mūzikas kvartets “Oxus” ar autentisku tradicionālās mūzikas koncertu, pavēstīja Kalnciema kvartāla pārstāve Ilze Seipule.

Grupa viesojas Latvijā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Uzbekistānā, atzīmējot slavenā austrumu dzejnieka Ališera Navoji 575. gadadienu.

Uzbeku tradicionālās mūzikas grupa “Oxus” sevī apvieno emocijas, spēju nomierināt un aizraut ar mūzikas instrumentu un vokālu neatkārtojamo spēku, neatkarīgi no auditorijas spējas saprast valodu. Grupa neapstrīdami ir viena no mūsdienu Uzbekistānas kvalitatīvākajām mūzikas pārstāvēm, tādēļ koncertā izpildīs gan autentiskas dziesmas no kulturāli daudzveidīgiem valsts reģioniem, gan plašu spektru instrumentālu folkmūziku.

Grupa savu tagadējo nosaukumu ieguva 2013. gadā: “Oxus” ir Centrālāzijas garākās upes Amudarjas vēsturiskais nosaukums. Grupas mūziķi pastāvīgi piedalās dažādos festivālos un koncertos, sadarbojoties mūsdienu mūzikas projektos ar māksliniekiem no visas pasaules. “Oxus” ieraksti ir iekļauti albumā “Samarkand & Beyond”, kas 2007. gadā tika izdots sadarbībā ar pasaulē slaveno mūzikas izdevēju ARC.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+