Kultūra
Māksla

Iespēja nofotografēties pie Rīgas Ziemassvētku koncerta gleznas 0

Ekrānšāviņš no youtube.com

Ziemassvētkos, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalas hallē notiks iemīļotie Rīgas Ziemassvētku koncerti, bet jau tagad lielu interesi izraisījusi koncerta afišā redzamā Sandras Strēles glezna.

Koncertā piedalīsies izcili mūziķi – šarmantā operdziedātāja Elīna Šimkus, lieliskais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš un tenors Jānis Kurševs. Koncertos piedalīsies arī izcilais Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”, pieredzes bagātais Vidzemes kamerorķestris, pūšamo instrumentu ansamblis “Live Brass” un Daumanta Kalniņa instrumentālā grupa. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons un Andris Veismanis. Programmā klasiskās mūzikas pērles, iemīļotas Ziemassvētu melodijas, populāras un mazāk zināmas dziesmas.

Lai mūziķiem vasarā būtu vieglāk iejusties ziemīga koncerta gaisotnē, pašā vasaras vidū talantīgajai Teterevu fonda stipendiātei Sandrai Strēlei tika pasūtīta lielformāta – 4×6 metrus liela – glezna.

“Jau pavisam drīz pēc Jāņiem sāk skanēt Ziemassvētku dziesmas, tādēļ man šķiet, ka mēs dzīvojam no vieniem svētkiem līdz nākamajiem,” smaidot stāsta gleznotāja Sandra Strēle, kas šo gleznu radīja laikā, kad visapkārt skanēja līgo dziesmas.

Māksliniece teic, ka darbam dots interesants uzstādījums – gleznai bija jābūt kā nelielai teātra skatuvei. “Turklāt ziemas ainava piedāvā daudz vairāk nianses nekā vasaras, kad visi koki ir vienā tonī,” stāsta māksliniece. Ieskatīties gleznas tapšanas aizkulisēs var ŠEIT.

Tagad glezna izdzīvo otro dzīvi – 5., 6., vai 7. decembrī t/c “Spice” ikviens varēs fotografēties pie fotosienas un nosūtīt sirsnīgus un jautrus sveicienus saviem draugiem un mīļajiem.

LA.lv